Ev Dekorasyonu

Fayans Seçiminde Dikkat Edilecek 4 Husus

By  | 

Kullanıcıların kurtarıcı gözüyle bakılan fayanslar, tuvalet, banyo ve mutfaklarda farklı, hem de hava katmak için kolay temizlenebilir olması açısından su ile yüzeylerin temas etmesi halinde biçiminin bozulmaması sebebi ile fayanslar birçok evde yardımcı niteliğinde yerini alıyor. Fakat seçilecek fayanslarla ilgili doğru karar ve seçim yapılmadığı sürece keyifli vakit geçirmeniz ve rahat zaman geçireceğiniz ortam gözüyle bakılan bu yerlerde mutsuz olmanızı sağlayacaktır. Bu ve benzeri sorunlarla karşılaşmamanız adına Fayans seçiminde dikkat edilecek 4 husus konularında bilgi sahibi olmanız açınızdan size yardımcı olacaktır.

Fayans Seçiminde Nelere Dikkat Etmek Gerekir?Boyutları daha küçük olan ve renk tonu ayarlamasına dikkat etmelisiniz. Alınacak olan tüm fayansların renk tonu ve boyutları kutu üzerinde yer alan bilgileri içinde detaylı olarak açıklaması bulunuyor. Fayansların satın alınması esnasında zaten size ait olan fayanslar mevcut ve elinizdeki modele göre fayans arıyorsanız bu özellikleri göz önünde bulundurmanız gerekir. Hangi alan için kullanacaksanız fayansları ona göre seçmelisiniz. Kullanım aralıklarına bağlı fayans seçmediğiniz takdirde sürekli kullanılan fayanslar kısa zamanda yıpranıp zarar görür. Tekrardan fayans değiştirme sorunu ile en kısa zaman içerisinde yeniden karşılaşmanız söz konusudur. Fayansı satın almadan önce mutlaka satıcıya nerede kullanacağınız hakkında bilgi vermeniz gerekir.

Fayans Seçimi Nasıl Yapılır?

Parlak ürünlerden uzak durmanız gerekir. Çünkü çabuk yıpranırlar. Bu ürünleri seçerken pek çok kişi parlak ürünleri seçmekte fakat mat ürünler parlak fayanslara göre kayganlık özelliğinin daha az olduğu ve geç yıpranma sorunu ile karşılaşma oranınız daha düşük olacaktır. Aşırı lekelerle uğraşmak istemeyenlerin tercihi sınırlı yüzeylere sahip fayans seçimidir. Tasarıma uygunluğunu kontrol etmeniz gerekir. Bir evin olmazsa olması arasında sayılabilecek listesi arasında yer alan fayanslar sürekli yenilemeniz söz konusu olmaması için kullanım aşamasında size görsel açıdan en uygun olanı seçmenizde yarar olacağı kesindir.

Bir önceki yazımız olan Dekorasyonda En Güzel Renkler başlıklı makalemizde dekorasyon, Dekorasyonda En Güzel Renkler ve En Güzel Renkler hakkında bilgiler verilmektedir.

Yorum Yapın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir