Ev Dekorasyonu

Ferahlığı Evinize Getirin

By  | 

Evlerimiz, hayatımızın en önemli anlarını yaşadığımız, iyi-kötü tüm zamanlarımızı burada geçiririz. Evimizin düzeni ve dekorasyonu bizi motive edici olmalı. Modanın yanı sıra kendi zevklerimize uygun detaylar seçmek daha etkili olur. Evin içi boğucu ve sıkıcı olmamalı, mümkünse açık renkler tercih edilmeli yine kişisel tercihlere bağlı ancak mümkün olduğunca az eşya kullanmak evin ferahlamasını sağlar. Evinizi ferahlatacak çözümler, renkler, desenler, çiçekler ve detaylar doğrultusunda çeşitlenir.

1.Renkler

Renkler kişiliğinizi yansıtır. Eğer evinizde, özellikle yaşam alanı olan salon ve mutfakta bebek mavisi, uçuk pembe tonlarındaki renkler tercih edilmelidir. Bu renkler göz yormayan ve doğa ile uyum saplayan renklerdir. Duvarlarınızı ister bu renklerle boyayabilir ya da desenler kullanarak renkli bir oluşum sergileyebilirsiniz.

2.Çiçekler

Çiçekler doğanın bize sunduğu armağandır. Ancak kentsel yaşamda doğa ile iç içe olmak çok da mümkün olmuyor. Bu doğal yaşamı tercih etmek isteyenler yapay çiçeklerden ziyade mevsime uygun canlı çiçekler tercih edebilir. Çiçeklerin yanı sıra değişik bitkiler de yetiştirilip, beslenebilir. Bahçeniz ya da balkonunuzun varsa burada kendi küçük alanınızı oluşturabilirsiniz.3.Dekoratif Malzemeler

Sade koltuklara sahipseniz, renkli kırlentler kullanabilirsiniz. Çok fazla ıvır-zıvır eşya varsa bunları salon dekorasyonunuza uygun renkli saklama kutularına koyabilirsiniz. Bu sayede hem şık hem de toplu bir ortama sahip olursunuz.

4.Kitaplar

Evinizdeki kütüphaneyi yenileyerek renkli birkaç detay iliştirebilirsiniz. Kitapları türlerine ve yazarlarına göre ayırarak kendi kütüphanenizi oluşturabilirsiniz.

5.Aydınlanma

Aydınlanma yaşam alanımıza etki eden en önemli faktörlerdendir. Çünkü loş ışık ve canlı ışığın yerleri başkadır. Loş ışık daha çok yatak odasında tercih edilebilirken, yemek odası ve mutfak için canlı ışıklar tercih edilmelidir. Küçük spot lambalar da her dönem popülerliğini koruyan modeller içindedir.

6.Tablolar

Tablolar, evinizi tamamlayan detaylardır, yatak odası, mutfak ya da salon için çeşitli tablolar vardır. Banyonuz için de farklı tablolar düzenleyerek bu alanı da canlandırabilirsiniz.

Bir önceki yazımız olan Evinize Dinlenme Köşesi başlıklı makalemizde dekorasyon, dinlenme köşesi ve Evinize Dinlenme Köşesi hakkında bilgiler verilmektedir.

Yorum Yapın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir