Ev Dekorasyonu

Genç Odası Nasıl Dekore Edilir?

By  | 

Dekorasyon fikirleri düşünülürken öncelik fonksiyonel olmasıdır. Evde dekorasyon planlanırken dekore edilecek olan alanın kullanım amaçları, beklentilerin neler olduğu düşünülmeli ve ondan sonra harekete geçilmelidir.

Genç odası dekorasyonunda bazı noktalara dikkat etmek gerekir. Gençlerin ne kadar dağınık olduğunu bilmeyen yoktur, onların eşyalarının çokluğunu, defter ve kitapların ortalıkta gezindiğini herkes bilir. Genç odası dekore etmenin püf noktaları vardır. Onların dağınıklıkları ile başa çıkmak için ve düzenli bir odaya sahip olabilmeleri için bazı detaylara yer vermek gerekir.

Genç Odası Fikirleri

Genç odalarında öncelikli olarak duvarlarda kullanılan boyalar ve duvar kâğıtları özenle seçilmelidir. Seçilen boyalar ve duvar kâğıtları dayanıklı olmalıdır, gençler çok fazla özen göstermezler ve sağa sola zarar verebilirler. Dikkatsizlik sonucunda oluşabilecek hasarları önlemek için duvar boyaları darbelere karşı dayanıklı olmalıdır. Duvar boyalarında gençlerin enerjilerini öldürmeyen cıvıl cıvıl, enerji dolu renkler kullanılmalıdır. Ayrıca seçtiğiniz renk onların psikolojilerini desteklemelidir, gençler çok çabuk rehavete kapılırlar ve bunalıma girerler. Öyle renkler seçmelisiniz ki onları bunalıma sürüklemesin.Bol Bol Dolap ve Çekmece Olmalı

Gençlerin kitapları ve defterleri çok fazladır, okul malzemeleri çoktur tüm bu kitapları ve malzemeleri koyabilecekleri raflar, kitaplıklar ve çekmeceler olmalıdır. Kitaplarını kitaplıklara düzenli bir şekilde koyabilmeleri için raflar olmalıdır.

Yine gençlerin giysileri çok fazla olur, moda olan her kıyafeti almak isterler, bol miktarda pantolon ve tişörtleri vardır. Dolaplar ne kadar çok olursa o kadar rahat dolaba yerleşirler ve dağınık olmazlar. Çekmece sayısı fazla olursa iç çamaşırı ve çoraplarını çekmeceye yerleştirebilir ve düzenli olurlar. Düzenli olmalarına zemin hazırlanırsa onlarda belki düzenli olmayı öğrenirler ve hayata bir adım önde başlayabilirler.

Genç odaları düzenlenirken, gençlerin nasıl bir ortamda huzurlu olabileceğine kulak asmalı ve o doğrultuda dekorasyon yapılmalıdır.

Bir önceki yazımız olan Daha Ferah Evler İçin Birbirinden Değişik Dekorasyon Fikirleri başlıklı makalemizde Daha Ferah Evler, Daha Ferah Evler İçin Birbirinden Değişik Dekorasyon Fikirleri ve Dekorasyon Fikirleri hakkında bilgiler verilmektedir.

Yorum Yapın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir