Genel

İç Açıcı Ofis Dekorasyonu

By  | 

Ofis dekorasyonu ofis sahibinin zevki bir yana yaptığı iş göz önünde bulundurularak hazırlanmalıdır. Çeşitli aksesuarlar ofiste yapılan işin anlatıldığı simgelerle oluşmalıdır. İç açıcı ofis dekorasyonu için ise yerler ve duvarlar oldukça önemlidir. Kullanılan renkler ve malzemenin kalitesi ile birlikte iç açıcı bir ortam elde etmek mümkün olur.

Beyaz Renk İle İç Açıcı Ortam Yakalayın!

Beyaz renk her ortamda iç açıcı ve ferah bir görüntü sağlanmasına yardımcı olur. Ofis için duvar rengini beyaz yapmak en doğru seçimlerden birisi olacaktır. Tabi bu durum kişinin zevkine göre değişebilir. Ama yine de iç açıcı bir ortam isteyen bir kişi duvarda açık tonlara yer vermelidir. Duvar rengi açık tonlarda değilse yelerde kullanılan fayans veya parke tonları mutlaka açık renkte olmalıdır. Yine ferah bir görüntü elde etmek için ortamın temizliği ve aydınlanması önemlidir. Kullanılacak ışıklandırmalar göz alıcı olacak şekilde ışığı iyi ve avizesi şık seçimlerden yapılmalıdır. Ortamın temizliği, ışıklandırması ve açık renk tonları bir arada olduğu zaman ofis içinde ferah bir ortam sağlamak ta mümkün olacaktır.Sade ve Şık Aksesuarlara Yer Verin!

Ofis içinde iç açıcı havayı bozmak istemeyenler kullanılacak aksesuarlara da ona göre ayar yapmalıdır. Şık ama sade tercihlere özen gösterilmelidir. Sade ve açık tonlu bir ofis içinde aşırı renkli aksesuarlar yoğun olarak değil sadece hafif ve az sayıda göz alıcı olması amaçlı yer almalıdır. Geneli daha şık ve sade tonlarda, ofisin yaptığı işe hitap eden aksesuarlar olmalıdırlar. Duvar tabloları da burada önem taşır. Ofisin bir köşesinde bu aksesuarlara yer vermek ve şık bir tablo kullanmak havayı bozmadan sadece hareketlilik katılmasına yardım eder.

Bir önceki yazımız olan Ofislerde Yer Döşemesi Modelleri başlıklı makalemizde Ofislerde Yer Döşemesi, Ofislerde Yer Döşemesi Modelleri ve Yer Döşemesi Modelleri hakkında bilgiler verilmektedir.

Yorum Yapın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir