Genel

Kırmızının Dekorasyonda Önemi

By  | 

Kırmızı, her zaman dikkat çekici bir renktir. Aşkın, samimiyetin, enerjinin rengi olarak bilinir. Objelerde ve büyük mobilyalarda kullanılacak renk kırmızı olursa, diğer renkleri barındıran mobilya renklerden daha dikkat çekici olacaktır. Kırmızı, yoğunluğu fazla olduğu bir renktir. Daha çok gücü ve iktidarın seven, dikkat çekmekten hoşlanan kişiler tarafından tercih edilen bir renktir.

Kırmızı Rengin Mobilyalarda Önemi

Kırmızı ilham veren, güçlü bir renktir. Bu nedenle dekorasyon anlamında da dikkatli olunması gerekir. Kırmızı renk, tek parçalarda kullanılmalıdır. Örneği tek kanepe ya da duvarda kullanmak daha doğru bir dekorasyon tarzı olacaktır. Duvarda kullanılacak olan kırmızı duvarın tek tarafında uygulanmalıdır.Tüm odada aynı rengi kullanmak enerjiyi düşürür. Duvarlarda kullanılan kırmızı renk üzerine daha açık renkte tablolar yerleştirilmelidir. Kırmızı mobilyalar, metalik renkli yerler ile uyum içerisinde olur. Mobilyalar üzerinde kırmızı detaylı şekillerde dikkat çekecektir. Halılarda da kırmızı renk kullanımı oldukça yaygındır.Kırmızı Rengin Objelerde Kullanımı

Tek bir kırmızı aksesuar bile dikkat çekmeye yeterli olacaktır. Kırmızı renk en çok yastık, obje ve aydınlatmalarda kullanılıyor. Objelerde kullanacağınız kırmızı renk, nötr renklerle kombinlenmelidir. Aynı şekilde beyaz duvar üzerine kırmızı detaylı tablolarda kullanılabilir. Aydınlatmalarda kullanılacak kırmızı renk, ışığın daha çok yayılmasına yardımcı olur. Mobilya ve dekorasyona heyecan katan kırmızı!

Kırmızının Başka Odalarda Kullanımı

Kırmızı renk salon haricinde, mutfak ve yatak odalarında da kullanılabilir. Yatak odasında kullanılacak kırmızı kişinin enerjisini yükseltecektir. Mutfakta ise küçük mutfak aletlerinde kırmızı renk tercih edilebilir. Yine mutfakta havlu seçimi de kırmızı renk olabilir. Odalarda kütüphane bulundurulacak kırmızı bir kitap bile dikkat çekecektir. Kırmızının en çok yakıştığı renk gridir. Gri ile kırmızı hem spor hem şık bir görünüm kazandırır. Kırmızı canlı bir renk olduğu için daha sakin renklerle kombinlenmelidir.

Bir önceki yazımız olan Home Ofis İçin En Uygun Dekorasyon Fikirleri başlıklı makalemizde Home Ofis, Home Ofis İçin En Uygun Dekorasyon ve Home Ofis İçin En Uygun Dekorasyon Fikirleri hakkında bilgiler verilmektedir.

Yorum Yapın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir