Banyo

Küçük Banyo Dekorasyonu Nasıl Olmalı?

By  | 

Küçük banyoları dekore etmek oldukça zordur. Eşya koymak için yeterli alan sık ve estetik açıdan yaratıcı fikirler için uygun değillerdir. Banyo Dekorasyonu Nasıl Yapılmalı?

Küçük Banyolarda Daha Ferah Görünüm Elde Etmek İçin Açık Renkler Tercih Edilmeli

Küçük banyolarla beraber evin içerisinde ki küçük odaları da açık renge boyamak odanın daha aydınlık ve daha ferah görünmesine yardımcı olur. Bunun için beyaz ya da krem renkler kullanılabilir. Banyoda kullanılacak aksesuarların da duvarlarla aynı tonda olmasına dikkat edilmelidir. Fazla verimsiz bir görüntü elde etmemek için biraz renkli aksesuarlar tercih edilmelidir. Banyoları renklendirerek banyoların hastane gibi görünmesi engellenmelidir. Banyonun görünümü ayda bir defa değiştirilerek banyonun yeni bir görünüme kavuşmasına olanak sağlar.

Ayna Kullanımı ÖnemlidirAynalar küçük banyoların daha geniş ve büyük görünmesini sağlar. Aynaya yansıyan duvar yansımaları banyonun daha geniş görünmesini sağlar. Daha etkili bir sonuç elde etmek için lavabonun üzerinde ki bölüm komple ayna ile kaplanmalıdır. Karşılıklı bulunan her iki duvara ayna döşemek banyonun bir kat daha fazla geniş görünmesine sebep olur.

Gömme Dolap Tercih Edilmelidir

Küçük banyolarda evin durumu müsait ise gömme dolap tercih edilmesi yerden tasarruf etmeyi sağlar. Bu gömme dolaplar diş fırçaları, şampuanlar, parfüm ve kremler için oldukça kullanışlıdır. Aynı zamanda gömme dolap kapakları ayna olarak ta kullanılabilir. Ayrıca banyo dolabının aksesuarlar ile aynı renkte olması banyonun uyum içerisinde olmasını sağlar.

Duşa Kabin Cam Tercih Edilmelidir

Eski moda banyolarda bulunan tekneler hem banyonun estetik görünümünü bozar hem de yerden tasarruf etmeyi engeller. Bu nedenle yer seviyesinde ve cam duşakabinler banyonun tamamının cam görünmesine ve banyonun daha ferah görünmesine olanak sağlar. Ferah bir banyoda duş almak keyifli hale gelir.

Bir önceki yazımız olan Banyonuzu Farklı Şekillerde Aydınlatın başlıklı makalemizde aydınlatma, aydınlatma dekorasyon ve Banyonuzu Farklı Şekillerde Aydınlatın hakkında bilgiler verilmektedir.

Yorum Yapın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir