Ev Dekorasyonu

Mavi Renk İle Ev Dekorasyon Fikirleri

By  | 

Ev Dekorasyonu için huzur ve rahatlık gibi ferah bir etki de yakalamak istiyorsanız mavi rengi ve her tonunu mutlaka denemelisiniz . Mavi renge yakışan çok fazla renk ve tonları bulacaksınız , gri , mor , pembe , yeşil ve beyaz mavi rengin en şık kombinleri olabilir , ancak renklerin tonu sizin mavi rengin tonu ile uyumlu olmalıdır , Koyu mavilere diğer renklerin açık tonlarını , açık mavilere ise koyu başka renklerin tonlarını kombine etmelisiniz . Mavi renk bize her zaman gök yüzünü ve denizi hatırlatır , ikisi de engin , sonsuz ve özgürlük hissi uyandırır bu da ruhumuza huzur doldurur .Evimizin dekorasyonun da yapacağımız renk tercihleri doğrudan psikolojimizi de etkiliyormuş , bu nedenle evin hangi bölümün de hangi renkleri kullanmamız gerektiğini iyi bilmeliyiz .Mavi Renk İle Dekorasyonlar hep yazlık evlere yakıştırılır , oysa ki mavi renk kış dekorasyonlarının da en çok tercih edilen rengidir , koyu maviler , bej ve griler gibi mor ve yeşil rengin tonları ile de çok uyumludur ve kullanıldığı dekorasyonlara rahatlık ve konforlu bir şıklığı taşır . Dekorasyon da her zaman koyu renkleri açacak ve ferahlık katacak açık renk tonlarına ihtiyaç vardır , beyaz , krem , pastel tonlar koyu renkleri rahatlatan , nefes aldıran renklerdir .

Mavi Ev Dekorasyonları duvar boyaları , mobilyalar , halılar ve perdeler gibi aksesuarlar ile de dikkat çeken bir görünüm sergileyebilir , beyaz bir dekorasyon da mavi oturma grupları , halı veya perde seçiminiz mavi bir dekorasyonu ortaya çıkaracaktır . Mavi Ev Dekorasyon Fikirleri içeren en güzel örnek modelleri sizler için bir araya getirdik inceleyerek ilham alabilir evinize yeni bir hava doldurabilirsiniz .

Bir önceki yazımız olan Tuğla Duvarlı Etkileyici Oturma Odası Dekorasyonları başlıklı makalemizde etkileyici tuğla duvarlar, ev dekorasyonu ve tuğla duvar dekorasyonları hakkında bilgiler verilmektedir.

Yorum Yapın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir