Genel

Mermerin Dekorasyonda Yarattığı Şıklıklar

By  | 

Mermerler evlerimizin ve iş yerlerimizin her alanında yer alabiliyor ve şıklığı ile gözleri dolduruyor. Yüzyıllardır kullanılan mermer malzemeler bulunduğu ortamları özel kılıyor. Doğal yapısı ve pürüzsüz yüzeyleri ile dayanıklı bir madde olan mermer dekorasyonda çok tercih edilen bir maddedir. Evlerde mobilyalarla uyumu, ortama verdiği özel doku sayesinde çokça kullanılmaktadır.

Mermer Kullanım Alanları

Mermerler genelde mutfak tezgâhlarında kullanılıyor, mutfak yer döşemesinde, banyo yer döşemesinde, ıslak zeminlerin tamamında, büyük alışveriş merkezlerinde yer döşemelerinde kullanılıyor. Renkleri ve desenleriyle, doğal damarlı dokusuyla özel tasarımlar uygulanabiliyor. Mobilyalarda mermer taban uygulaması yapılabiliyor, oturma odası, yemek odası, yatak odası gibi alanların mobilyalarında gayet şık dokunuşlar oluşturuyor.

Mutfak İçin Mermer Dekoru

Mutfakta tezgâhlarda kullanılan mermer, ada mutfak uygulanmış olan bir mutfak için de kullanılabilir. Çarpıcı ve etkileyici bir görünüm yakalayabilirsiniz. Mutfakta yer döşemesinde mermer kullanarak dekorasyonda mermerin şıklığı yakalanmış olur ve harika bir mutfağa sahip olmuş olursunuz.Banyoda Mermer Dekoru

Banyoda mermer uygulaması, banyonun duvarlarında ve yer döşemesinde uygulanabilir. Mermer sağlam bir malzeme olduğu için kolay kolay yıpranmaz ve eskimez. Yıllarca aynı yenilikte ve güzellikte kullanma olanağınız olur. Banyoda duşa kabinde kullanılabilir, lavabolarda kullanılabilir oldukça şık banyolar yaratılabilir.

Evde her alanda kullanabileceğiniz mermer dekorasyonu salon zemininde, yatak odası, koridor, balkon, merdiven gibi alanların tamamının zemininde kullanılabilir. Mermer karolar duvarlarda da kullanılabilmekte ve uygulanmaktadır.

Masa ve sehpalarda mermer kullanımı gerçekleşmekte ve yaratmış olduğu ağır sofistike hava ile evlerinizi çok daha özel bir havaya sokmaktadır. Sehpalarda ve masada ahşap ve metal destekle birlikte uygulanan mermer birleşerek mükemmel olmaktadır.

İş yerlerinde Mermer Dekorasyonu

İş yerlerinde zeminde kullanılan mermer uygulamaları bulunduğu ortamı zengin göstermekte ve özel yapmakta olup, gelen müşterilerin gözüne hitap edebildiği için çekici olur ve albenisini artırır.

Bir önceki yazımız olan Kırmızının Dekorasyonda Önemi başlıklı makalemizde Dekorasyonda Kırmızı, Kırmızı ve Kırmızının Dekorasyonda Önemi hakkında bilgiler verilmektedir.

Yorum Yapın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir