Mobilya

Modern Chester Koltuk Takımı 2017

By  | 

Mobilya sektöründe öyle tasarımlar bulunuyor ki senelerce kullanılmasına karşın asla eskimeden yeni kalmaya devam ederler. Chester, asıl ismiyle Chesterfield koltuklar, bu tasarımların en önde örneğidir. Belki en eski olanı. Chester tarihinden biraz bahsedelim, chesterfield koltuğunun ilk ortaya çıkışının, 1600 yılları civarında, İngiltere Anglo-saxon’da, 4. Earl Chesterfield tarafından yaptırılmış olduğu bilinmekte. İlk olarak İngiltere’de ortaya çıkan ve kullanıma başlanan Chester koltuk takımı en önemli özelliği kapitoneli olmasıdır. Kapitone kanepe üzerine belli oranlarda düğme dikilerek üretilen tasarım sonraki senelerde kanepenin tanımı halini almıştır.

Konfor ön plana alınarak tasarlanması, Chester koltukların yaklaşık 200 senedir tutuluyor olmasının en etkili sebebidir. Çıktığı zamanlarda başta kahverengi, yeşil ve kırmızı deri olarak üretilen Chester koltukları, modern chester koltuk takımı 2017 çerçevesinde farklı kumaş ve renklerde görebilirsiniz.

Modern Chester Koltuk Takımlarının Hayatımızdaki Yeri;Geçmişten günümüze varlığını sürdürmeyi başarmış olan nadir güzelliklerden biridir chester koltuklar. İngiliz Vintage stilini en belirgin olarak yansıtan Chester koltukları bugün modern, avangard, vintage ortamlarda kullanıma uygun. Orijinal Chester koltuklar takım şeklinde olarak da mekânınızda ağır bir görünüm uyandırabilir. Dekorunuzu tamamlamak amacıylada yalnız sofa kullanabilirsiniz.

2017’deki Yeri;

Chesterfield koltuklar, mobilya almak isteyen herkesin kesinlikle gözden geçirmek isteyeceği bir modeldir. Modası asla geride kalmayan bilakis popülerliği zamanla daha da artan modern chester koltuklar, farklı tarz ve renklerde piyasaya sürülmüş modelleri ile de mobilyacıları dolduruyor. Her biri diğerinden kullanışlı ve ayrı güzellikte modern chester koltuk modelleri tasarladığınız dekora eşsiz bir güzellik katacak. Birçok mekân, sitelerde, mağazalarda ve hatta çoğu kez filmlerdeki zengin evlerinde sıklıkla karşınıza çıkmakta olan bu modeller günümüzde de hala üst sıralardaki yerini korumaya devam ediyor. Sizde salonunuza, ofisinize veya herhangi bir mekâna mobilya alırken mekanlarınıza şıklık, ağırlık ve mükemmellik katacak olan Modern Chester Koltuk Takımı 2017 modellerini görmeden geçmeyin.

Bir önceki yazımız olan İlgi Çeken Renkli Mutfak Dolapları başlıklı makalemizde İlgi Çeken Renkli Mutfak Dolapları, Mutfak Dolapları ve Renkli Mutfak Dolapları hakkında bilgiler verilmektedir.

Yorum Yapın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir