Ev Dekorasyonu

Modern Masalar

By  | 

Her şeyin git gide modernleştiği bu çağda kurulan sofralarda, yemeğin lezzeti, duyuruculuğu kadar masa süslemeleri de dikkat çeker oldu. Masaların süslerle, sunumlarla taçlandırılması yemeği daha da keyifli bir hale soktu. Her boyuttaki masaya uygulanabilen modern ve şık masa süsleme fikirleri sayesinde misafirler daha özenli sofralarda ağırlanmış olacak. En sade ve yalın masalar bile ufak detaylarla daha modern, keyifli bir hal alacak. Ufak bir çiçek, farklı bir mum, şık bir peçeteyle tüm masayı değiştirebilirsiniz.

Modern Ve Şık Masa Süsleme Fikirleri Kadehlerden Yardım Almak

Evde bulunan kadehleri ters bir şekilde masaya koyup altına ufak bir gül tomurcuğu bırakıp kadehin üste gelen alt tarafına ise mum yakıp koymak masanın havasını fazlasıyla değiştirir. Eğer kadehleri ters çevirmek istemiyorsanız kadehin içine de mum yakıp masaya bırakabilirsiniz. Masanıza daha farklı bir hava katarken de kadehten faydalanabilirsiniz. Büyük şarap bardaklarına beta balığı koyarak masanızın havasını değiştirebilirsiniz. Tüm bunlar hoşunuza gitmediyse Misafire ikram edilen kadehlerin altına renkli kurdele ile fiyonk yapabilirsiniz.Mendillerle Modern Bir Hava Vermek

Mendilinize kullanacağınız ufak ve şık bir toka ile masanızı göz kamaştıran bir hale getirebilirsiniz. Her zaman üçgen olarak katlayıp kullandığınız mendilleri bu sefer yelpaze, gemi, ya da kuş şekline getirip masayı sevimli bir hale de getirmek mümkün.

Farklı Ranır Kullanarak Dikkatleri Çekmek

Masa süslemek tamamen zevk ve hayal gücüne kalmış ise neden ranır bir çuval kumaşı olmasın. Masanızın boyundan 100 cm daha uzun ve genişliği 35-40 cm kadar olan bir kumaşı masaya boylu boyunca serdikten sonra kumaşın masadan sarkan kısımlarını bir ip yardımıyla bağlanır. Böylece masaya çuval serilmiş görünümü verilmiş olur. Aynı şeyi farklı renkte kumaşlarla da yapmak mümkün. Süslü ve pahalı şeylerden öte farklı ve marjinal tercihler yapmak masanızı modern kılar. Tabi ki tüm bunlar yapılırken kimlere hangi masalarda sunum yapılması gerektiğini bilmek de çok önemli. İş konuşulacak bir masanın rengârenk süslenmemiş olması gerekirken, bir aile yemeğini tüm renklerin güzelliğini kullanarak donatabilirsiniz.

Bir önceki yazımız olan Basit Fikirlerle Evinizi Nasıl Daha Konforlu Hale Getirebilirsiniz? başlıklı makalemizde Basit Fikirlerle Evinizi Nasıl Daha Konforlu Hale Getirebilirsiniz?, dekorasyon ve Dekorasyon Fikirleri hakkında bilgiler verilmektedir.

Yorum Yapın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir