Mutfak

Mutfağınızı Renklendirin

By  | 

Sade ve renksiz mutfaklar, bütün gününü mutfakta geçirenler için pek bir anlam ifade etmeyebilir. Hatta renksiz mutfaklar kimi zaman sıkıcı ve boğucu olabilir. Ev dekorasyonu içerisinde mutfakların ayrı bir havası ve dekorasyonu olmalıdır. Mutfak bir evin kalbidir ve beslenme, doğal olarak kaliteli ve sağlıklı bir yaşam mutfakla başlar. O yüzden mutfakta severek bir şeyler hazırlamak herkesin hakkıdır. Evinizde harika odalara sahip olabilirsiniz fakat mutfağınız sade ve sönük kalıyorsa evinizde bir şeyler eksik demektir. Bu nedenle evinizin her bir karışına verdiğiniz değeri mutfağınıza da vererek onu taçlandırın. Böylece capcanlı ve cool bir havası olan mutfaklara sahip olarak evinizi, gözlerinizi ve yapacağınız her yemeği şenlendirin. Ferah, temiz ve canlı bir mutfak sizi yormayacak ve her yaptığınızı enerjik ve mutlulukla yapmanıza katkı sağlayacaktır. Siz de hemen mutfağınızı renklendirin. Canlı ve İştah Kabartan MutfaklarEğer bembeyaz bir mutfağınız varsa yahut sade renklerle döşenmiş sıradan bir mutfağa sahipseniz; bu alanda dilediğiniz rengi kullanabilirsiniz. Küçük mutfak eşyalarınızı rengarenk olanları ile değiştirebilir; küçük, tatlı, rengarenk perdelerle mutfağınızı canlandırabilirsiniz. Ayrıca küçük, renkli objelerle mutfağınızın dekorasyonunu tamamlayabilirsiniz. Böylece her yaptığınız yemeği şevkle yapabilir ve evdeki iştah sorunu yaşayanların iştahını bu harika mutfakla kabartabilirsiniz.

Mutfağınızda Renklerin Dansı

Mutfak dekorasyonunuz için sade yahut beyaz klasik mutfak dolapları yerine renkli olanlarından tercih edebilirsiniz. Mutfağınızda beyaz bir fon üzerinde canlı bir renk kullanarak harika bir dekorasyon yaratabilirsiniz. Örneğin; beyaz zeminler üzerinde moru yahut fuşya pembe gibi patlayacak renkleri tercih edebilirsiniz. Yahut her renkten bir obje/eşya ile mutfağınızı renk cümbüşüne döndürebilirsiniz. Siz de mutfağınızı renklendirin ve mutfağınızdaki renklerin dansını izleyin.

Bir önceki yazımız olan Mutfak Dolabında En Kullanışlı Renkler Neler? başlıklı makalemizde dolap, Mutfak dolabında en kullanışlı renkler neler? ve Mutfaklar hakkında bilgiler verilmektedir.

Yorum Yapın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir