Mutfak

Mutfak Dekorasyonu İçin Pratik Fikirler

By  | 

Özellikle kadınların vakitlerinin birçoğunu geçirdikleri alanlardır mutfak. Her ne kadar temiz ve düzenli olsa da, bir süre sonra gözünüze can sıkıcı görünmeye başlayabilir. Birkaç ufak detay ve pratik çözümlerle buradaki yaşam alanınızı düzenleyebilir, baştan aşağı yeni bir görünüm elde edebilirsiniz. Mutfak dekorasyonu için pratik fikirler işinize yarayabilir.

Renkli Buzdolapları

Vintage buzdolaplarının daha çok vitrin malzemesi olduğunu düşünebilirsiniz. Fakat bu tip buzdolapları aslında mutfağınıza hareket katar. Mutfağınız beyazsa, canlı renklerde bir buzdolabıyla hareket katabilirsiniz.

Renkli Sandalyeler Kullanın

Buzdolabındaki değişiklik size fazla radikal gelmiş olabilir. O halde alanınız müsait ise, bildik renklerde yuvarlak bir masa koyarak, sandalyelerini farklı renklerde boyayabilirsiniz. Renkler mutfağınızı hareketlendirecektir.

El Emeği Göz Nuru

Kendi ellerinizle boyayıp, ufak tefek dokunuşlarla farklı bir görünüme kavuşturduğunuz eski bir çekmecenizi mutfak tezgahı olarak kullanabilirsiniz. Yarattığınız bu yeni görünüm size mutluluk verecektir.

Raflardan Yardım AlınSon zamanların trendi raflardan bahsediyoruz. Pek çok çeşitleri ve renkleri olan raflar, hemen hemen her yapı market ve ev dekorasyon mağazalarında bulunmaktadır. Düz yada zikzak şeklinde duvarınıza monte edebilirsiniz. Mutfağınıza hareket katacaktır.

Yaz Tahtaya

Yine son zamanların bir başka trendi de kara tahtalar. İster modern, ister vintage mutfağınız olsun, eksik listenizi tahtaya yazmak size de eğlenceli gelecektir. Ayrıca bir çeşit haberleşme sistemi olarak ev halkına çeşitli notlar yazabilirsiniz. Böylece sıcak bir atmosfer ortamı da yaratmış olursunuz.

Kağıt Havlulara Yer Açın

Mutfakların en çok kullanılan malzemelerinde biri de kağıt havlulardır. Duvara monte edeceğiniz şık bir havlulukla havluların ortada gezinip, kalabalık etmesine de engel olursunuz.

Mutfakta kullandığınız temizlik malzemelerinin bir kısmını mutfak dolabınızın iç kapağına asabilirsiniz. Böylece size yeni bir kullanım alan açılacaktır.

Mutfağınızda küçükte olsa canlı çiçek bulundurun; menekşe, fesleğen gibi. Böylelikle gözünüzün önünde hep güzellikler bulundurmuş olursunuz.

Bir önceki yazımız olan Amerikan Mutfak Dekorasyonu başlıklı makalemizde Amerikan Mutfak, Amerikan Mutfak Dekorasyonu ve dekorasyon hakkında bilgiler verilmektedir.

Yorum Yapın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir