Mutfak

Mutfak Dekorasyonunda Rafların Önemi

By  | 

Mutfak evin en çok kullanılan ve en fonksiyonlu olması gereken bölümüdür. Mutfağın konumu ve yerleşimi kullanış açısından önem taşır. Mutfakta dolapların büyüklüğü, şekli, amacı önemlidir. Ne kadar çok mutfak dolabı olursa ve ne kadar kullanışlı olursa o kadar iyi olur. Mutfağın yayıntısı çok olur, çok fazla eşya olur, bu eşyaları dolapların içerine yerleştirebilmek marifet ister. Mutfak dolabınızın büyük olması bu sırada devreye girer. Her eşyayı içerisine toparlayabilen dolaplara sahip olmak ne güzeldir.

Mutfak Dolabının Raf Sayısı Çok Olmalıdır

Dolaplar çok olabilir, büyük olabilir fakat rahat kullanım sağlayabilmeniz için asıl zorunlu olan kısım raf sayısıdır. Dolapların rafları çok olduğunda daha çok malzeme koyabilirsiniz, dolaplar ve mutfak daha düzenli olur. Aradığınızı daha kolay bulabilirsiniz, temizlik yaparken daha büyük zevkle yapabilirsiniz. Her açıdan dolapların raflarının çok olması sizin için avantaj sağlar. Mutfak dekorasyonunda raf kullanımı önemlidir.

Mutfaktaki Raflar Ne İşe Yarar?Mutfakta dolabın içerisinde raf olduğu gibi dolap dışında da raflar oluşturabilirsiniz. Dolabın dışında raf kullanımı daha çok görsel açıdan istenir, açıkta olan ve direk göze hitap eden raflara her an için elinizin altında olmasını istediğiniz malzemeleri koyabilirsiniz, biblo tarzı parçaları koyabilirsiniz, bardak veya tabak koyabilirsiniz.

Dekorasyonda Raflardan Faydalanın

Mutfağınızı yenilemeye karar verdiyseniz raflardan faydalanarak kendinize fonksiyonel mutfaklar oluşturabilirsiniz. Rafları işlevine göre ayrı ayrı yerleştirmekte yarar vardır. Tabakları bir yere, bardakları başka bir yere, fincanları ayrı bir yere koyabilirsiniz. Yiyecekler için ayrı bir raf seçerek işinizi kolaylaştırabilirsiniz. Rafların yerleştirilmesi konusunda bölüm bölüm ayırmak önemlidir. İşlev olarak birbirine yakın olanları aynı bölüme koyarsanız aradığınızda daha rahat bulursunuz.

Kullanışlı mutfaklar yaratmak istiyorsanız dekorasyon olarak nasıl daha işlevsel mekanlar oluşturabilirsiniz iyi düşünmek ve ona göre dizayn etmek gerekir.

Bir önceki yazımız olan Mutfak Dekorasyonu Yaparken Kullanabileceğiniz Renkler başlıklı makalemizde Mutfak Dekorasyonu, Mutfak Dekorasyonu Yaparken Kullanabileceğiniz Renkler ve Mutfak Dekorasyonunda kullanabileceğiniz renkler hakkında bilgiler verilmektedir.

Yorum Yapın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir