Mobilya

Odanın Büyüklüğüne Göre Köşe Takımı

By  | 

Evleri dekore ederken en önemli konu başlıklarından biri oturma grupları. Oturma alanında en büyük parça olması ve sürekli kullanılır olmaları oturma gruplarını çok dikkat isteyen bir konu haline getiriyor. Farklı model ve tarzlarda oturma grupları odanın büyüklüğüne göre tercih edilse de her büyüklükteki alan ve kullanım şekline ayak uyduran köşe takımları tam bir kurtarıcı oluyor. Köşe takımının her alana sığdırılması ve ergonomik olması sade ve şık bir dekorasyon için iyi bir tercih. Köşe takımı kullanacakların bazı noktaların üzerinde durması ve buna göre karar vermesi köşe takımını daha kullanışlı, kullanıldığı alanda daha şık durmasını sağlar.

Küçük Alanlar İçin Köşe Tasarımlarıev dekorasyonunda köşe takımı kullanacaklar özellikle alanları küçükse kesinlikle ufak ve fonksiyonel modeller seçmelidir. Alanın küçük olması nedeniyle köşe takımı daha fazla yaşam alanı sunar. Doğru seçilmeyen bir köşe takımı ise aksine alan daraltarak boğucu bir hava verir. Özellikle küçük alanlarda açık renklere yer vermelisiniz. Oturulacak alanın daha ferah olmasını sağlar. Sandık ya da yatak olan köşe takımları küçük alanlarda birçok handikapı engeller. Ufak bir alana yerleştirilecek olan köşe takımında tek parça, arkası ve kol kısımları çok geniş olmayan bir model alanda tasarruf etmenizi sağlar.

Büyük Oturma Alanları İçin Köşe Takımı

Köşe takımı yapı olarak tek parça olduğu için genellikle yer kazanmak için kullanılır. Şık bir tasarımı ve kullanışlılığı büyük oturma alanlarında da tercih nedeni oluyor. Çok büyük bir oturma alanında köşe takımı tercih etmek isteyenler iki parçadan oluşan modelleri kullanabilir. Bu fazla boşluk alan oluşmasını engeller. Kol ve arka kısmı geniş büyük yastıkları olan köşe takımları büyük oturma alanları için ideal modellerdendir.

Bir önceki yazımız olan Yaratıcı Yatak Başı Modelleri başlıklı makalemizde Yaratıcı Yatak Başı, Yaratıcı Yatak Başı Modelleri ve Yatak Başı Modelleri hakkında bilgiler verilmektedir.

Yorum Yapın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir