Genel

Ofisinizi Kusursuzlaştıracak Ayrıntılar

By  | 

Ofisler çalışma hayatındaki evinizdir. Gündelik hayatınızın yaklaşık 3te 1i evinizde geçerken en az evinizde geçirdiğiniz zaman kadar ise ofisinizde geçiyor. Bu nedenle gerek konfor gerekse konsantrasyon dağılımını engellemek için ofisinizin mobilyalarını seçerken fazlasıyla titiz ve mükemmeliyetçi olmanız gerekiyor. İkinci bir eviniz olan ofisinizde hem gereksiz kalabalığı önlemeli hem renk uyumunu sağlamalı hem de koltuklarınızı yeteri kadar konforlu olması gerekiyor. Bu nedenle ofis dekorasyonu sağlarken oranın ikinci eviniz olacağını unutmayın ki ofisiniz yeterince kusursuz olsun. Hem bu ikinci evinizin güzel görünmesi için hem de çalışma konsantrasyonunu verimini kötü yönde etkilenmemesi için hem güzel renk uyumu, hem rahat koltuklar, hem de görsel olarak göze hitap eden mobilyaları seçilmesi gerekiyor.

Dolaplar

Dolaplar ofisinize ayrı bir hava kattığı gibi aynı zamanda ortalığın düzenli olmasını da sağlıyor. Öyle ki onlarca dosya belge gibi birçok ortalığı kalabalık gösterecek ayrıntıyı dolaplarınızı da muhafaza edebilirsiniz. Bu nedenle dolaplar hem ortalığı toplayacak hem de ofisinize güzel bir hava katacaktır. Ancak dolap seçimini görsel olarak da iyice incelemeniz gerekiyor. Alacağınız diğer mobilyalar ile renk uyumunu göz önünde bulundurup ayrıca görsel olarak da göze hitap edecek dolaplar seçmelisiniz

KonsollarKonsollar ofis dekorasyonlarının olmazsa olmazlarındandır. Konsolların üzerine genellikle ayna, vazo ve biblo gibi küçük eşyalar koyarak ofisinizin havasını değiştirebilirsiniz Bu gibi ayrıntılar küçük gibi görünse de hem ofisinize hava katacak hem de görsel olarak sizi tatmin edecektir. Bu konsolların seçiminde ise yine zarafeti ve renk uyumunu göz önünde bulundurmalısınız. Aldığınız konsolun zarif ve göze hitap eden bir yapıda olması gerekiyor.

Kesonlar

Kesonlar genellikle çekmeceli ve tekerlekli mobilyalardır. Ofislerde sizler için genellikle komidin görevi görmektedir. Tekerlekleri bulunduğu için rahatça hareket ettirebilir ve taşıma esnasında size kolaylıklar sağlar. Metal ve ahşap olarak çeşitlilik gösteriyor fakat ahşap kesonlar hem ömür olarak hem de dekorasyon olarak hem sağlıklı hem de göze daha hoş geldiği söylenebilir. Keson seçiminde yine göz önünde bulundurmanız gereken şey renk uyumu ve yine zarafettir. Renk uyumunu dolap ve konsollarınız ile uyumlu seçmelisiniz. Bunun gibi küçük ofis detayları ofisinize fazlasıyla hava katacaktır.

Sehpalar

Sehpalar genellikle misafiri karşılamaya yöneliktir. Öyle ki bir misafir veya müşteri ile diyalog aşamasındayken çay kahve gibi servisleri sehpa üzerinde sunabilirsiniz. Bu sehpa evinizdeki sehpalarla aynı görevi görmektedir fakat en az evinizdeki sehpaların seçimi kadar ofisinizin sehpa seçimlerine de özen göstermelisiniz. Öyle ki hem şık hem kaliteli hem de yine renk uyumu olarak ofisinize yakışması gerekiyor.

Bir önceki yazımız olan Duvar Rafları ile Evinize Şıklık Katın başlıklı makalemizde Duvar Rafları, Duvar Rafları ile Evinize Şıklık Katın ve Raf hakkında bilgiler verilmektedir.

Yorum Yapın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir