Genel

Ofislerde Yer Döşemesi Modelleri

By  | 

Ofisler yapılan işin gereği müşterisinin ve misafirinin memnuniyetini de ön planda tutarak iyi bir tasarıma sahip olmalıdırlar. Bu tasarım ofis içinde yapılan işin görselliğine uygun olarak ayarlanmalıdır. Ofiste ki yer döşemesi bu konuda daha özgün olmaya hazır bir avantaja sahip. Yerler ofis sahibinin zevkine göre kaplanabilir. Birden fazla farklı renkte birbirine uyumlu seramikler bir araya getirilebilir. Bunu yaparken zemin ile perde ya da koltuk kombini bir arada tutulabilir.

Ofis Tasarımı Nasıl Olmalıdır?

Ofisin iç tasarımı öncelikli olarak müşteriye verilen hizmete uygun olmalıdır. Ofis sahibi gerekli zevkini ve isteklerini ortaya koyduktan sonra ofis içi tasarımı yapılırken aralara işini yansıtacak izler koymalıdır. Şık tablolar, görselliği üstün levhalar, ışıklandırmalar hatta biblolar da süsleme işinin bir parçası olabilir. Ofis bir doktora ait ise duvarlarda tıbbi resimler veya önemli yazılar da yer almalıdır. Temizlik ön planda tutularak her ofiste zemin temizliği sağlanmalıdır. Bir iç mimar için ofisi tamamen mimari alanda yeteneklerini ortaya koyan bir görsellikte olmalıdır. İnşaat alanında hizmet veren ofisler de maket ürünler kullanılabilir. Bunlarla birlikte zemin ile yapılacak kombinin uyumu önemlidir. Temiz ve şık görünen her ofis müşteriye ilk adımda güzel izler verir.Parlak Seramiklerle Kombin Yapın!

Ofisler de yer döşemesi için kullanılan zeminin parlak tonlarda seramik olması işi kolaylaştırır. Kırmızı ve beyaz renkte bir seramik için kırmızı koltuk ya da köşe takımı kombin yapılabilir. Aynı şekilde stor perde ve ışıklandırma gibi ayrıntılarla bu şıklıklar arttırılabilir. İnternette ya da bu işi özel olarak yapan merkezlerde çok sayıda model yer alıyor. Kişi tamamen kendi zevkine göre parçaları bir araya getirerek şık kombinler yaratabilir.

Bir önceki yazımız olan Ofisler İçin Kapı Modelleri başlıklı makalemizde Kapı, Kapı Modelleri ve Ofisler İçin Kapı Modelleri hakkında bilgiler verilmektedir.

Yorum Yapın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir