Genel

Parke Renklerine Göre Dekorasyon Önerileri

By  | 

Makalemizin konusu bu hafta Parke Renklerine Göre Dekorasyon Önerileri üzerine bilgiler vereceğiz. Muvaffakiyetli ev dekorasyonun yapılması için uygun renkleri doğru yerde kullanmak en önemli sır olarak bilinir. Birbirleriyle bağlantılı renkleri ve tonlarını çok iyi bilmeli ve uygulamalıdır.

Tabi önemli olan bir şey daha var iyi bir dekorasyonu tamamlayan iyi bir zemin rengi ve dizaynı önemli olmaktadır. Evinizin güzelliğini albenisini ortaya çıkaran en büyük etken ise zemin ve parkelerdir. O zaman evin dekorasyonuna göre zemin ve parke seçimi yapmak çok önemlidir.

Evlerinizde ahenk ve görsel uyumu yakalamak istiyorsanız renk kombinasyonları hakkında dikkatli ve titiz davranmanız gereklidir. Ev dekorasyonunda yapılan en büyük hatalardan biride eve uygun parke renk tonunun dikkate alınmamasındır. Zemin parkeleri ve tonları evin atmosferini tamamıyla yansıtan bir unsurdur.

Renk Tonlarına Göre Parke Çeşitleri

Ladin ve beyaz cam rengi parkeEvlerde bu tonlarda parke seçecek olursanız buna en uygun dekorasyon modeli İskandinav tarzı modelidir. Beyaz tonda parkeler evin zeminini hem ferahlatıcı hem de daha büyük gösterir. Bu tonlara çekinmeden siyah ve tonlarını uygulayabilirsiniz.

Beyaz gül, Kayın, Lareks ve Alegro parkeler

Parke renk tonlarının en revaçta en popüler olanı bu parke modelidir. Döşendikleri mekana şık ve tarz dizayn yaratan bir görüntü verirler. Size önerimiz kızıl kahve tonlarını ve yeşil rengini muhakkak evlerinizde uygulayın. Bu modelde eğer turkuaz rengini kullanırsanız evinizde ferahlık yaratacak bir atmosfer oluşacaktır.

Mango, açık ceviz ve lagos parke

Bu renk tonunun en büyük özelliği ise kullanıldığı yüzeylerde çok parlaktır ve içinde çok fazla kızıl tonları barındırır. Bu parkelere en güzel kullanılabilecek renkler ise fildişi renkleridir.

Gül, ceviz ve venge renkli parke

Bu parke renklerine uygun tonlar bulmak zorundasınız yoksa evinizin iç mekanı çok karamsar bir atmosferle karşı karşıya kalabilirsiniz.

Bir önceki yazımız olan Dekorasyonda Retro Havası başlıklı makalemizde dekorasyon, Dekorasyonda Retro ve Dekorasyonda Retro Havası hakkında bilgiler verilmektedir.

Yorum Yapın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir