Genel

Pembe Hayatın Farkında Mısınız?

By  | 

Yoğun ve koşuşturma içerisinde geçen günlerin ardından evinize geldiğinizde o sıcak ortamın tanıda varabilmek için renklerin görevi oldukça fazladır. Sizi dinlendirecek, evinize canlılık katacak renkler aslında her yerdedir. Bazen fark edilmez, bazen geri planda kalır fakat hep ordadır.

Dekorasyonda Pembe İle Uyumlu Renkler

Pembe rengin güzelliğini bütün evinizde yaşayabilirsiniz. Fuşya, uçuk pembe, tozpembesi, eflatun, mor gibi renkler hepsi pembe familyasındandır. Mutfak, yatak odası, banyo pembe rengin vazgeçilmez mekânlarıdır. Öne çıkabilmek için bazı renklere ihtiyaçları vardır sadece. Beyaz ve gri pembenin öne geçmesini sağlayacak temel renklerdir. Bunlara alternatif olarak çok açık sarı ve mint yeşili denilen renkler tercih edilmektedir. Mutfakta el aletlerinizi, perde ve halınızı uçuk pembe seçebilir masa ve sandalye diğer mobilyalarınızı da beyaz tercih edebilirsiniz. Gri buzdolabı, fırın ve ocak şık duracaktır. Pembenin kullanıldığı mekânlarda özellikle geçişli olmasına dikkat edilmelidir. Açıktan koyuya ilerleyen seçenekler göz yoruculuktan uzaktır. Salonlarda ise grinin baskın olduğu koltuk takımıyla beraber soft pembe yine açık ve koyunun yer aldığı kırlentler, beyaz halı ve ahşap mobilyalar kullanılabilir. Pembenin öne çıkması için kullanılan alternatif renklerin de sönük kalmaması için objelerle desteklenmelidir. Yatak odasında ise ahşap rengindeki mobilya ile yatak başlığının pembe olması uyum sağlar. Fakat ahşabın tonu koyu renk tercih edilmemelidir. Yatak örtüsü ve perdeler ile bütünlüğü sağlanmalıdır. Buradaki pembeyi duvarlarda da yakalayabilirsiniz. Yatak başlığının renk tonu ile tek bir duvarı boyamak suretiyle aynı ton ile yatağın karşısında kalacak duvarı boyayabilirsiniz. Bütün odayı boyamak odayı basık bir havaya sokacaktır.Dekorasyondaki Pembenin İncelikleri

Kaba tabirlerle ortamı olabildiğince pembeye bulamak evi boğmaktan başka bir işe yaramayacaktır. Evinizin, eşyanızın bütünlüğü içerisinde dekore etmelisiniz. Pembe yapmak istediğiniz eşyanın uyum sağlaması çok önemlidir. Aksi durumda amacınızın dışına çıkmış olursunuz.

Bir önceki yazımız olan Modunuza Uygun Dekorasyon başlıklı makalemizde dekorasyon, Kişisel Dekorasyon ve Modunuza Uygun Dekorasyon hakkında bilgiler verilmektedir.

Yorum Yapın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir