Ev Dekorasyonu

Pembenin Evinizdeki Yeri

By  | 

Pembe renk, dekorasyonda kullanıldığında her tonuyla evinize sıcaklık katar ve doğru renklerle bir araya geldiğinde kombinasyonu ile oldukça şık bir ortama zemin hazırlar.

Dekorasyonda pembe ile uyumlu renkler ne diye soracak olursak şöyle sıralayabiliriz; bal rengi, hâki yeşili, turuncu, hardal, krem, bej, acı kahve, vizon, gri ve daha parlak metalik gri, mor, eflatun ve camgöbeği. Pembenin kendisi göz alıcı olduğu ve bol enerjisiyle kendine çeken pembe koltukları mat gri, acı kahverengi, mat beyaz, rakı beyazı, bej ve krem rengi ile güzel bir uyum yakalayabilirsiniz. Duvar renklerinde raflarda perdede ya da halınızda bu renkleri kullanılabilir ve gelen misafirlerinizin dikkatini çekebilirsiniz. Siyah beyaz küçük ve zevkli aksesuarlar da pembe renge yakışabilir.

Pembe Renkte Halı Seçenekleri

Pembe koltuklarla ne renk halı olur? Son dönemlerin dekorasyon konusunda en çok sorulan sorularından biri. Öne çıkan renkli koltuklar için halı seçerken krem açık bej, mat beyaz veya gri gibi fresh ve her renkle kullanabileceğiniz halıların arasında olabilir. Başka bir seçenek olarak düz ve açık renk bir zemin üzerine koltuklarınızın renginde küçük desenleri olan bir halı da tercih edebilirsiniz. Tonsürton bir tercih için açık pembe halılarla daha koyu tonda bir koltuk kullanabilirsiniz. Ancak tercihinizi bu seçenekten yana kullanacaksanız duvarlarınız ve aksesuarlarda daha açık tonlarda kullanmanız gerekir.

Perde de Pembe Şıklığı

​​Bu kombinasyon seçenekleri perde için de geçerli olabilir. Halıya göre perdede açık renkler kullanmak daha mantıklıdır. Pembe renk ile krem rengi veya rakı beyazı tüllerde sıklıkla kullanılabilirsiniz. Mesela  ​​tozpembe koltuklarınız varsa lacivert fon perde tercih edebilirsiniz. koyu tonda ki pembe koltuklar su yeşili perdelerle de güzel bir uyum yakalayabilir.pembe-dekorasyon4 pembe-dekorasyon pembe-dekorasyon-2 pembe-dekorasyon-5 pembe-dekorasyon-3

 

Bir önceki yazımız olan Size İlham Verecek Antre Dekorasyonu Fikirleri başlıklı makalemizde Antre Dekorasyon, Antre Dekorasyonu Fikirleri ve Size İlham Verecek Antre Dekorasyonu Fikirleri hakkında bilgiler verilmektedir.

Yorum Yapın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir