Ev Tekstili

Renkli Halı Modelleri

By  | 

Tek tip el dokuma, geometrik şekillerle bezeli, sert dokulu, keçe halıların yanında, kullanılacak yere ve mekana bağlı olarak bol renkli ya da tek renk halılara da talep oldukça fazla. Farklı boyutlarla pazara sunulan bu halıları desenli ya da desensiz olarak tercih etmek mümkün. Mobilyaya, perdeye ya da herhangi bir objeye bağlı kalınarak yapılacak dekorlarda tamamlayıcı olarak da kullanılanları üretiliyor.

Modern çizgileri takip etmek isteyenler için üç boyutlu görsellerle bezenmiş, kaymaz tabanlı rengarenk halılar pazarlardan sanal marketlere kadar alıcıyla buluşuyor. Klasikten uzaklaşmak istemeyenler için de, etnik desenlerle bezeli olanları üretiliyor. En çok tercih edilenleri sıralamak gerekirse,

Renkli Mutfak Halıları

Mutfak dolaplarının, kullanılacak araç gerecin ya da perdenin rengine göre halı seçmek isteyenlere özel, üç boyutlu görsellerin en çok kullanıldığı halılar mutfak için üretilenleri. Üzerinde kahve fincanlarının, meyve-sebzelerin, çiçekli görsellerin bulunduğu ürünler en çok tercih edilenler arasında.Renkli Çocuk Odası Halıları

Üç boyutlu olanların en çok kullanıldığı diğer bir yer ise çocuk ve genç odaları. Genellikle çizgi film ya da masal karakterlerinin süslediği bu halılar, eğlenceli çocuk odaları dizayn etmek isteyenler için tercih sebebi. Takım olması açısından bu halılara uygun perde ve yatak başlıkları da üretilmekte.

Renkli Banyo Halıları

Kaymaz tabanın en çok kullanıldığı halılar mutfak ve banyo halılarıdır. Kullanılacak fayans rengine göre bile halı bulmak artık mümkün. Yumuşak dokudan hoşlananlar için pelüş olanları tercih konusu.

Renkli Salon Halıları

Üç boyutlu görsellerin kullanıldığı bir diğer alan ise salon. Özellikle klasik çizgilerin dışına çıkmak istemeyenler için geometrik şekillerle bezenmiş, mutfak ve banyo halılarına göre daha az renk içeren bu halılar da kabartma desenler oldukça fazla kullanılmış. Hatta uçlarda bulunan püsküllere dokunulmamış olanları da var. Düzene biraz karmaşa ve dağınıklık katmak isteyenler için, yüzeyi tablo gibi kullanılmış renkteki halılar alıcılarını bekliyor. En çok tercih edilenler arasında fuşya, retro yeşili, mint renkli olanları var. Özellikle birbirine zıt renkler kullanılan bazı halıları da dekora enjekte etmek daha kolay.

Bir önceki yazımız olan Halı Seçiminde Detaycı Olun başlıklı makalemizde halı renkleri, Halı seçimi ve Halılar hakkında bilgiler verilmektedir.

Yorum Yapın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir