Mutfak

Retro Tarzı Mutfak Dekorasyonları 2018

By  | 

Mutfaklar, ev dekorasyon alanlarında birkaç yıl öncesine kadar eski stillere yönelik gerileme riskinin bulunduğu yerlerden bir bölümüdür. Buna yönelik konumuzda mutfağına daha fazla önem veren kişiler için daha modern ve şık dekor aksamını oluşturan retro tarzı mutfak dekorasyonlarına yönelik bilgiler ve örnek görseller hazırladık. Konumuz dahilinde bilgi edinebileceğiniz retro tarzı mutfak dekorasyonlarına ek olarak örnek görsellere göz atarak bu konu hakkında daha detaylı bilgilere sahip olabileceksiniz. Gelişen teknoloji ile birlikte ev dekorasyon alanlarında çok farklı modeller ortaya çıkıyor.

Özellikle de teknolojinin mutfak alanına yönelik ürünlerindeki değişim sağlamaları birçok kişinin daha farklı modeller üzerinde seçim yapmalarında yardımcı olmaktadır. Teknolojik cihazlarla şekil verilen mutfak tezgahları, mutfak dolapları ve diğer mutfak mobilyalarına yönelik birçok ürün bulunuyor. Fakat halen eski tarza yönelik modern mutfakları sevenleri de unutmamak gerekiyor. Bu durum kapsamında birçok üretici firma eski tarza yönelik retro modern mutfak dekorasyonları için harika ürünler yaratıyor.Retro Tarzı Mutfaklar ile Modern Dekorasyonlar Yaratın

Mutfağınızı sil baştan yenilemek için veya yeni bir eve taşındaysanız mutfağı baştan aşağı dekore etmek istiyorsanız bunun için mutlaka retro tarzlarına göz atmanızı tavsiye ediyoruz. Retro tarzı bir görünüm kazandırmak istiyorsanız sizin için önemli fikirleri bir araya getirdiğimiz bu konumuz dahilindeki tüm bilgileri göz önünde bulundurup, örnek görsellere göz atarak kararlar alabilirsiniz. Retro mutfaklar için sadece mutfağınızda bulunan aletleri değiştirmeniz yetmiyor. Ek olarak sandalye, masa, mutfak dolapları ve dilediğiniz her alana yönelik retro hissiyatı yaratan harika dekorasyon çalışmaları deneyebilirsiniz. Ek bilgi olarak retro tarza yönelik mutfak tekstil ürünleri de oldukça ucuz olmasıyla birlikte bu dekorasyona katabileceğiniz en iyi karar olacaktır.

Mutfak Dekorasyonunda Retro Esintisi

Mutfağınızda tamamen bir retro esintisi sağlamak istiyorsanız bunun için daha biraz daha eskiye gitmekte fayda var. Özellikle de klasik bir görünümde olan SMEG buzdolapları, buna ek olarak demir emaye mutfak ve anneannelerimizin tercih ettiği aksesuarlarla harika bir geçmiş esintisi yaratabilirsiniz. Ek olarak bu eski ürünlerin yıllarca kullanabilirliğini de söylemeden geçmeyelim. Retro tarzı kentsel mutfaklarda daha çok parlak ve rustik renk ve tasarımlar görülmektedir. 1950-1960’lı yılların esintisini ortaya koyan Amerikan tipi evlerdeki örnekleri göz önünde bulundurarak siyah ve beyazın ihtişamı, ahşap detaylar, saat, resim ve rafları da bu dekorasyon tasarımında unutmamak gerekiyor.

 

Bir önceki yazımız olan Ankastre Mutfaklar İçin Dekorasyon Önerileri başlıklı makalemizde Ankastre Mutfaklar, Ankastre Mutfaklar İçin Dekorasyon Önerileri ve dekorasyon hakkında bilgiler verilmektedir.

Yorum Yapın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir