Banyo

Romantik Banyo Dekorasyon Önerileri

By  | 

Evimizin en güzide yerlerinden biri olan banyo nasıl ki evin diğer yerlerinde kendimizi mutlu hissetmeyi istiyorsak banyonun güzel ve kullanışlı olması bu bölümün önemini de daha da fazla arttırıyor. Bunun haricinde romantik banyo evli çiftlerin arzu ettiği tüm fantezi türlerini yaşayabilecekleri bir alandır.

Romantik Banyo Dekorasyonu

Romantizm denildiği zaman mumlar, tüller, çiçekler, kırmızı ve beyaz renkler aklımıza gelebilir. Fakat romantik banyo denilince hayal dünyamızın yelpazesini daha fazla açmamız gerekiyor. Ayrıca maddi imkânları bir hayli zorlamak gerektiği de bilinmeli. Romantik bir banyo için yapılması gereken küçük dokunuşları aşağıda sıralayacak olursak;  • Yerler için açık pembe granit taşlar veya su geçirmeyen ahşap tercih edilebilir romantizme farklı bir hava kazandırabilirsiniz.
  • Duvar rengi için açık, yumuşak ve pastel renkler kullanabilirsiniz.
  • Paspaslar açık renkli çiçek desenli olabilir.
  • Sabunluk ve şampuan rafları için soft yumuşak renkli narin eşyalar düşünülebilir.
  • Aydınlatma için sarı ışık ve loş olması bu konuda önem taşıyor. Buna bağlı olarak duvara monte edilerek asılan gümüş veya altın şamdanlar bu işe daha çok romantizm katacaktır.
  • Küvet için eğer eviniz günlük kullanım içinse klasik veya modern bir tarz fakat yazlık bir ev için düşünüyorsanız Akdeniz veya country stili tercih edebilirsiniz.
  • Mum düşünmeyen kişiler için güzel kokunun da çok önemli olduğunu unutmayarak hoş kokulu tütsüler kullanılabilir.

Bu maddelere ek olarak romantik banyo için son moda olarak kullanılan doğal taş dekorasyonu düşünülebilir. Ayrıca banyonuz fazla eşyalar ortadan kaldırılmalı ferah rahat bir alan sağlanmalıdır. Romantik bir banyo yaratmak için her şey ama her şey kesinlikle kusursuz olmalı ve göze, aynı zamanda kalbe de hitap etmesi bu işte doğru yolu kat ettiğiniz anlamına gelecektir. Banyonun sonunda romantizmi devam ettirmek amacıyla güzel şık bir bornoz ile bu işi süsleyebilirsiniz.

Bir önceki yazımız olan Banyolarda Yeşil Etkisi İle Dekorasyonlara Ferahlık Katın başlıklı makalemizde Banyo Dekorasyonu, Banyolarda Yeşil Etkisi ve dekorasyon hakkında bilgiler verilmektedir.

Yorum Yapın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir