Ev Tekstili

Sarının Perdelerle Buluşması

By  | 

Perdeler dekorasyonda evinizin gösterişine gösteriş katacak önemli aksesuarlardır. Odanızın dekorasyonu ne kadar sade ne kadar klasik ise perdelerinizi de bir o kadar hareketli, desenli, gösterişli seçebilirsiniz. Eğer ki odanızda pek çok parlayan yıldız varsa perdelerinizi daha göze batmayacak renkler tercih etmelisiniz. Odanızın bütün objeleri birbiriyle yarışır şekilde parlamamalıdır.

Perde Seçerken Nelere Dikkat Etmeliyiz?

Perde seçiminde en önemli unsurlardan birisi odadaki objelerin rengidir. Halı ve duvarlarla uyumlu bir renk tercih etmelisiniz. Sarı renk perde kullanmayı düşünüyorsanız zemin gri ya da duvarlar açık gri olabilir. Sarı perdelerin kullanıldığı odanın büyüklüğü küçüklüğü çok önemli olmayıp sarı rengi küçük odalarda bile aydınlık bir görünüm yaratacaktır. Sarının mor ile yeşil ile uyumunu bilmeyen yoktur sanırım. Bu sebeple dekorasyonda sarı perdeler seçtiğinize göre mor yastıklar, turuncu detaylı tekstil ürünleri, yeşil koltuklar odanızın canlılığını iyice artıracaktır. Perde seçerken ayrıca rahat temizlenebilir bir kumaşı ve yıkandığı zaman deforme olmayacak renk ve kalite de olmasına özen göstermelisiniz.Odanızın Perdeler İle Uyumu

Odaların dekorasyonu ile seçtiğiniz perdelerin tarzının birbiriyle uyuşuyor olması çok önemlidir. Spor ve genel itibariyle rahat bir mobilya ile oluşturulan dekorasyonlarda ağır, klasik abartılı perdeler kullanmak doğru değildir. Kumaşı itibariyle de odaya bütünlük sağlaması açısından perde seçimi çok önemlidir. Sarı bir perde seçtiyseniz cesur bir tercih yapmış olursunuz. Yüksek tavanlarda kısa perdeler hoş durmazken bu tür mekânlarda genelde yere kadar uzanan perdeler tercih edilmelidir. Sade bir perdeden yana tercih yaptıysanız perdenizi çeşitli aksesuarlarla hareketlendirebilir, kendi zevk ve beğenilerinize, tarzınıza göre ayrıntılar ekleyebilirsiniz. Önemli olan sarı rengine uyum sağlayacak sıcak ve soğuk renkleri doğru yerlerde kullanmaktır. Bütünlük sağlandığı takdirde bütün objeler birbirleriyle uyum içinde gözükmeye devam edecektir. Sarı renk perdelerle güneşin varlığını odanızda hissetmenin keyfini yaşayın.

Bir önceki yazımız olan Tül Perdede Şık Dekorasyon Seçenekleri başlıklı makalemizde dekorasyon, Şık Dekorasyon Seçenekleri ve Tül Perde hakkında bilgiler verilmektedir.

Yorum Yapın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir