Aksesuar

Sehpa ve Aksesuar Kombinleri

By  | 

Sehpanın dekorasyondaki yeri tartışılsa da kullanımdaki yeri her zaman sabit kalıyor. Salon için iyi bir kullanım aracı olan bu ürün aynı zamanda dekorasyon tamamlayıcı olarak da kullanılabiliyor. Diğer mobilyalar ile kombin yapıldığında bulunduğu ortamın tamamen havasını değiştiren bu ürünler farklı dekor ürünlerle de desteklenebiliyor.

Ağaç Görünümlü Sehpalar

Ayakları ağaç üzeri cam olan bu vintage sehpalar oldukça popüler. Bohem havadan hoşlanan dekor severler için özel olarak hazırlanan bu ürünler boyutları açısından diğer sehpalara göre daha alçak tutulmuş. Üzerindeki zemini cam olarak tercih edip etmemek tamamen kullanıcının elinde. Kristal ayrıntıları olanlar ise başlı başına bir dekor ürün. Kullanımı da diğer sehpalarınki ile hemen hemen aynı. Yalnızca bu ürünlerin kullanımına ve temizliğine biraz daha dikkat edilmeli. Zira oldukça naif olan bu ürünlerin kristal ayrıntıları kırılmaya oldukça elverişli.Geometrik Orta Sehpalar

Kullanılacak odanın şekline göre kare ya da dikdörtgen olarak hazırlanan bu ürünler orta sehpa olarak kullanılabileceği gibi kişiye özel olarak da hazırlananları mevcut. Lego şeklinde hazırlanan bu ürünler iç içe geçip orta sehpa olarak da kullanılabiliyor. Üzerine bırakılacak hafif bir örtü ve vazo ile oldukça şık bir görüntü oluşturmak mümkün. Diğer mobilyalara bağlı kalınarak seçilecek orta sehpaların ahşap ya da metal olanları da mevcut.

Kitap ve Dergiler İçin Olmazsa Olmaz

Özellikle okumayı sevenler ve işyerleri için hazırlanmış raflı sehpalar oldukça kullanışlı olmakta. Üstelik içi açılan ayrıntıları ile fazlalık eşyaları gizlemek de bu ürünlerle çok basit ve eğlenceli. Çekmece ayrıntıları bulunan bu sehpalar oldukça fazla kullanılmayan eşyayı kamufle edebiliyor. Renkli ortam sevenler için rengârenk çeşitleri olan bu ürünler sağlamlık açısından da diğerlerine göre bir sınıf üstte yer alıyor.

Bir önceki yazımız olan Dekorasyonda Parıltılı Aksesuarlar başlıklı makalemizde Aksesuarlar, Dekorasyonda Parıltılı Aksesuarlar ve Parıltılı Aksesuarlar hakkında bilgiler verilmektedir.

Yorum Yapın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir