Mobilya

Şık Gardırop Modelleri

By  | 

Giyinmeyi ve düzeni seven biriyseniz yatak odalarınızda genç ve çocuk odalarında ilk ve en çok dikkat ettiğiniz mobilyalar gardıroplardır. Evinizde en çok düzeni sağlamanız gereken alanlardan biriside gardıroptur. Giyinmenin her gün ızdıraba dönüşmemesi, aradığınız her kıyafeti anında elinizle koymuş gibi bulabilmek adına dolaplarınızın çekmeceleri, rafları, askılıkları, çeşitli ebatlarda tasarlayabileceğiniz gözleri en çok dikkat edeceğiniz bölümleri olacaktır. Bunun için pek çok markanın sayfasını ziyaret edebilir şık gardırop modelleri odanızı ve günlük yaşamanızı nasıl rahat ve konforlu hale dönüştürebildiğini görebilirsiniz.

Odaların Dekorasyonunda Gardırop Modellerinin Önemi

Odalarınızın ölçüsü gardırop beğenirken dikkat edeceğiniz en önemli konulardan birisidir. Bununla birlikte odanın rengi kullanılan halı, perde ve tekstil ürünleri de seçiminizin önemini destekleyecek aksesuarlardan bazılarıdır. Odalarınız için şık bir hava yaratmak istiyorsanız çeşitli aksesuarlarla hareketlendirilmiş modern gardırop modellerinin yanı sıra parlak, taşlı, aynalı modelleri de tercih etmeniz mümkün. Odanızın yerden yüksekliğine göre dilerseniz sizin istediğiniz ölçülere göre dolaplarda tasarlayabilirsiniz. Standart ölçülere kıyasla daha pahalı olabilecek bu seçenekle pek çok kaldırılması gereken malzemeyi de ekstra raf ve gözlerle saklayıp kaldırmanız sizin açınızdan daha avantajlı olacaktır. Eğer maddi imkanınız yetiyorsa bütçenize uygun üst raflarını yüklük gibi kullanabileceğiniz gardıroplar yaptırabilirsiniz. Giyinme odanız olmasa bile bu tür fazlaca eşyayı saklama kapasitesi olan gardıroplar detaylandırıldığı ve aksesuarlarla daha kullanışlı hale getirildiği takdirde hayatınızı kesinlikle kolaylaştıracaktır.Gardırop Seçiminde Renklerin Önemi

Açık renk dolaplar çok popüler olmakla birlikte aynı zamanda odanızı daha geniş ve ferah gösterecektir. Küçük odalarda bile genişlik hissi vermenize sebep olan bu renk pek çok renk ile de uyumlu hale getirilebilmesi açısından son derece kullanışlıdır. Eviniz çok geniş olmadığı sürece çok koyu renklerden dolap kullanımında kaçınabilirsiniz. Odadaki renklerin enerjisi sizin enerjinizi tamamıyla değiştirecek güce sahiptir. Karanlık ve kaba mobilyalar küçük bir odada daha da içinizi kapatabilir ve güne kötü başlamanıza sebep olabilir.

Bir önceki yazımız olan Dekorasyonda Ahşap Mobilya başlıklı makalemizde ahşap mobilya, ahşap mobilya kullanımı ve dekorasyonda ahşap mobilya hakkında bilgiler verilmektedir.

Yorum Yapın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir