Ev Dekorasyonu

Size İlham Verecek Antre Dekorasyonu Fikirleri

By  | 

Eve girişlerde ilk görülen yer antre olduğundan dekorasyonu çok önemlidir. Antreler aynı zamanda dar ve boğucu olan yerler olması nedeniyle doğru aksesuarlar ile tamamlandığında daha ferah bir görünüm kazandırılabilir. Eve gelen kişiler için de ilk bakışta karşılaşacaklar manzara tasarım itibariyle güzel bir fikir bırakması önemlidir. Size ilham verecek antre dekorasyon fikirleri istenen tarzda farklı doku ve duvar renkleri ile oluşturulabilir. Aynı zamanda girişte oluşturulacak stil evin genel havası ile ilgili ipuçları vermelidir. Bu nedenle de evin genel konsepti ile uyum içinde olmalıdır.

Antrelerde Minimalizm Etkisi

Evin girişinde kapının açılmasıyla kalabalık, göz yorucu bir görüntüden ziyade zarif bir dekorasyon yapılabilir. Bu konuda antrede seçilecek mobilyalar daha minimal boyutlarda ve soft renklerde tercih edilmelidir. Antrede kullanılacak bir dresuar, şık ve sade bir ayna kullanımı ve dekoratif birkaç biblo, vazo kullanımları ile tasarım tamamlanabilir. Bu parçalara zeminde kullanılan şık bir halı eşlik edebilir. Minimalist stilin hakim olacağı antrelerde gömülü, soft renklerde vestiyer kullanımı doğru bir tercih olabilir.

Antrelerde Tuğla Duvar HakimiyetiEve girişte daha sıcak bir karşılama için tuğla duvar ile doğal bir doku oluşturulabilir. Kırmızı veya kahve tonlarında seçilecek tuğla duvar kaplamaları ile ortamı yumuşatarak sıcak bir hava kazandırmak çok kolay. Antrede tuğla duvar kullanımı ahşap vestiyer ve dresuar kullanımı ile tamamen sıcak bir atmosfer yakalamak mümkün. Bu doğal konsept evin genelinde ahşap renginin kapıda kullanımları ile desteklenebilir.

Antrelerde Duvarların Farklı Stili

Antreyi dekore ederken kişi kendinden, kişiliğinden bir şeyler katabilir. Dekoratif aynalar, dekoratif tablolar duvarda doğru kullanımları ile ilk bakışta dikkat çekecek unsurlardır. Hem eve ilk girişte enerji verecek hem de boş duvarlar değerlendirilmiş olacaktır. Aynı zamanda renkli duvarlarda, desenli duvar kağıtlarında minimal tablo seçimleri ile farklı hava kazandırılabilir. Aynı zamanda hareketli duvarın yanında zeminde parke seçimi daha sade olmalıdır.

Antrelerde Renkli Duvarlar Ve Desenler

Eve ilk girişte farklı bir enerji yakalamak için renklerin ve desenlerin gücünden yararlanılabilir. Antrelerde pek çok parça ve bölgede renkler ve desenler kullanılabilir. Öncelikle zeminde kullanılacak desenler seramik karoları ile kullanılabilir. Zeminin aksine duvarda kullanılan renkler ve duvar kâğıtlarının sağlayacağı desenler ile enerjik ortamlar oluşturulabilir. Mobilyalarda kullanılan canlı renkler ile de çarpıcı ve gösterişli stiller yansıtılabilir. Antrede kullanılacak zemin ve duvar renkleri evin geneli ile uyum sağlamalıdır. Buna dikkat edilerek özenle renk ve desenler seçilmelidir.

Bir önceki yazımız olan Evinizde Mat Renklerin Şıklığı başlıklı makalemizde Dekorasyonda Mat Rengi, Evinizde Mat Renklerin Şıklığı ve Mat Renklerin Şıklığı hakkında bilgiler verilmektedir.

Yorum Yapın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir