Duvar Kağıtları

Taş Duvar Dekorasyonu

By  | 

Taş duvarlar eski mimari sanatı olarak uzun yıllar olarak ev ve ofislerin dış cephe ve iç cephe duvarlarını oluşturdu. Taş duvarlar yazın serin kışında sıcak tutma özelliğine sahip olduğu için diğer inşaat malzemeleri içerisinde daha çok tercih edilmektedir. Taş doğal bir malzeme olduğu için sağlık yönünden hiç bir zararlı etkisi bulunmamaktadır. Han, saray ve kervansaraylar incelendiğinde taş duvarların önemi daha iyi anlaşılmaktadır.

Dekorasyonun Ana Malzemesi

Mimaride farklılık arayanlar için ev, iş yeri ya da bahçe duvarları ebatları farklı olan taşlar ile örülmektedir. Taşlar düz renk ya da farklı renkler kullanılarak kombin edilebilmektedir. Özellikle şömine ya da televizyon ünitelerinin bulunduğu kısımların taş ile döşenmesi ortamlara farklı atmosfer katarken kolonlar, merdiven boşlukları ya da kemer kiriş alanlarının taşlar ile döşenmesi de farklılığı sevenler için önerilmektedir.Taş Duvar Döşenmesi İçin Gerekli Malzemeler

Seçeceğiniz taşın rustik, Manavgat, patlatma taş, geçmeli, büyük vadi, kale, antik kale, dere taşı ve ahlat taşı gibi çeşitlerinden birine karar verdikten sonra, kenarlardaki ufak sorunları ve denizlikleri kapatmak ve daha bir estetik katmak için balık sırtı PVC panel ve taşların yapıştırılmasında özel kullanılan silikon yapıştırıcıya ihtiyaç vardır. Alanında uzman teknik elemanlarca Taş duvar dekorasyonu döşenmelidir. Bu taşların satış mağazalarında işçilik konusunda da teknik destek sağlanır.

Taş Döşemede Dikkat Edilecek Unsurlar

  • Taşların da bir kullanım ömrü olduğu için garantili ürün almaya dikkat edin.
  • Birinci ya da ikinci kalite taşlarda fiyatlandırma farklı olmaktadır. Taş satın alırken bu konuya da dikkat edilmelidir.
  • Taş döşeme sırasında işçilik çok önemlidir. Alanında iyi tecrübe sahibi elemanlar ile çalışın. Taşların dekorasyon olarak döşenmesinde dizayn ve ara boşlukların kusursuz olması gerekmektedir.
  • Taşların temizlenmesi çok kolaydır. Sade su ile temizlenmektedir. Ayrıca deterjan türleri kullanılmamalıdır. Renklerin orijinalliğini bozar.
  • İsteğe bağlı olarak parlaklık vermesi için dekorasyon işlemi bittikten sonra vernikleme yapılabilir.

Bir önceki yazımız olan Yeni Evlere Duvar Dekorasyonu başlıklı makalemizde dekorasyon, Duvar Dekorasyonu ve Yeni Evlere Duvar Dekorasyonu hakkında bilgiler verilmektedir.

Yorum Yapın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir