Genel

Tasarımın Yeni Şekli Duvar Çıtaları

By  | 

Ev ya da işyerlerinin dekorasyonu konusunda sürekli yeni tasarımların yaratılması sonucu stil sahibi mekânlar ortaya çıkıyor. Tasarıma merak duyan ve yaşadığı mekânı daha farklı boyutlara taşımak isteyen herkesin dikkatini çeken dekoratif duvar çıtaları, kolay uygulanabilir özelliği ile herkesin kullanımına sunuluyor. İster profesyonel bir yardım alınarak, istenirse de kişinin malzemelerini alarak kendi tasarımını ortaya koymasıyla ortaya çıkan kusursuz şekiller sayesinde yaşam alanları daha canlı oluyor. Duvarlara uygulanan ve önceden tasarlanan şekiller bulunduğu odaya farklı bir hava katıyor. Klasik bir görünüm yaratan duvar çıtaları her zevke uygun modellerle duvarlara sabitleniyor.

Duvar Çıtaları Uygulamasıİç ve dış duvarlarda rahatlıkla kullanılabilecek dekoratif duvar çıtaları iki farklı şekildeki uygulaması ile seçenek sunuyor. Kalıplarla şekil verilen alçıların duvara monte edilmesi sonucu ortaya çıkarılan şekillerin yanında, MDF ile hazır bir şekilde uygulanan modeli de olan duvar çıtaları kullanım açısından farklılık gösteriyor. Alçı ile yapılması sonucu kullanıcı tarafından kaldırılmak istendiğinde ya da taşınma durumunda sökülme imkânı olmuyor. MDF ile yapılan uygulamada ise istenilen her tasarımın kolayca duvara işlenmesini ve istenildiği zaman sökülebilmeyi sağlıyor. Yapıldığı her yerde çok farklı bir hava yaratan dekoratif duvar çıtaları yapı marketlerde satılan malzemeleri sayesinde dekorasyona meraklı herkes tarafından uygulanabiliyor. Üstelik yapılan modellerin boyanması sonucu muhteşem kombinasyonlar yaratılabiliyor.

Duvar Çıtaları Nerelerde Kullanılır?

Uzun ve boş koridorlarda şık ve göz dolduran bir hava yaratmak için, belirli bir amaç için kullanılan alanların arka duvarlarında ağır ve hoş bir görüntü yakalamak için rahatlıkla kullanılabiliyor. İç mekânların duvarlarının tamamına ya da bölgesel olarak uygulandığında mekânda hoş bir hava esiyor. İç mekânların yanında dış mekân duvarları içinde oldukça uygun olan dekoratif duvar çıtaları, yapılan farklı tasarımlar sayesinde her mekânı şık bir hale getiriyor.

Bir önceki yazımız olan Dekorasyon Hakkında Bilinmeyenler başlıklı makalemizde dekorasyon, Dekorasyon Hakkında Bilinmeyenler ve Dekorasyonda bilinmeyenler hakkında bilgiler verilmektedir.

Yorum Yapın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir