Ev Dekorasyonu

Tuğla Duvarlar ile Evinizi Güzelleştirin

By  | 

Dekorasyon zevkimizde ki sürekli değişim ve gelişim dekorasyon fikirleri üreten firmaları da harekete geçirdi. Bizim arayış içinde olduğumuz yeniliklere bir yenisi daha eklendi; tuğla duvarlar. Evinize farklı bir hava katacak olan tuğla görüntüsünü eminiz sizde çok seveceksiniz. Çeşit çeşit ve renk renk olan bu tuğla desenlerinin evi olduğundan daha zengin gösterdiği kesin. Tuğla duvarları zevkinize göre istediğiniz sayıda ve yerde kullanabilirsiniz. Şuan ki popüler akıma göre çoğunluk televizyon arkası duvara tercih ediyor.

Tuğla Görüntüsünü Nasıl Elde Ederiz?

Tuğla duvarları; gerçek taşları duvarınıza alçıyla sabitleyerek, çeşitli maddelerden yapılan tuğla şekillerindeki panelleri (genellikle strafor kullanılır) istediğiniz renkte boyayarak ve yine bu desendeki duvar kâğıtlarını kullanarak bu görüntüyü elde edebilirsiniz. Bu ürünleri dekorasyon işiyle uğraşan dükkânlardan, internetten, mobilyacılardan, parke satan iş yerlerinden temin edebilmeniz mümkün. Kabiliyetliyseniz ya da çalıştığınız ustanın el marifeti yerindeyse alçıyı duvara sürerek tuğla görüntüsünü çizmek ve kuruduktan sonra boyayarak istediğiniz şekli çok düşük bir maliyetle elde edebilmekte mümkün. Maliyet demişken diğer seçeneklerin bize tahmini ne kadar mâl olacağına bakmakta fayda var.Çeşitleri Var mıdır, Fiyat Aralığı Nedir?

Tuğla duvarlarda tuğlaların renkleri, boyutları, aralıkları, dizim şekilleri ve pürüzlülükleri ile ilgili seçenekler vardır. Duvar kâğıtları ile ilgili sadece renk ve desen; paneller için desen ve boyut; gerçek taş için ise bütün kıstaslar geçerlidir. Fiyat aralığına gelecek olursak panel ürünler metrekaresi 20 Türk Lirası ile 300 Türk lirası; duvar kağıdı metrekaresi 30 Türk Lirası ile 300 Türk Lirası; en maliyetli olan gerçek taş ise metrekaresi 50 Türk Lirası ile 500 Türk Lirası arasında değişmektedir. Hangi ürünü seçeceğiniz size kalmış ama evinize verdiği şıklıkla verdiğiniz paraya değeceği kesin.

 

Bir önceki yazımız olan Çatı Katı Odalara Dekorasyon Tavsiyeleri başlıklı makalemizde Çatı Katı Odalar, Çatı Katı Odalara Dekorasyon ve Çatı Katı Odalara Dekorasyon Tavsiyeleri hakkında bilgiler verilmektedir.

Yorum Yapın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir