Ev Tekstili

Tül Perdede Şık Dekorasyon Seçenekleri

By  | 

Tül perde bulunduğu ortamı en şık şekilde tamamlayan ve dekorasyona hoşluk katan en önemli detaydır. Tül perdenin rengi ve şıklığıyla her zaman tercih edilir. En önemli aksesuar olan tül perde, mobilyalara ve halıya uymak zorundadır. Perde asılacak odaya ve pencere özelliklerine de dikkat edilmesi gerekir. Tül perdeler bulunduğu odaya hem şıklık katar hem de dekorasyonun daha ferah gözükmesini sağlar. Işığın odaya daha çok girmesini sağlar. Evlerin en önemli detayı olan perdeler uzun tüllerden oluşarak daha hoş bir hava yaratır. Dekorasyonda tül perde seçimi yüzden önemlidir.

En hoş tül perde hangi kumaşlardan oluşur?

En güzel tül ​​​​​​perdeler; ​​dantelli, jaluzi, tualler, kadifeler, ipek perdelerden oluşur. Camları daha güzel göstermek dışında evin dışarıdan gözükmemesine de yardımcı olur. Perde seçerken doğru perde seçmek için odanın büyüklüğü, kullanılacak renkler gibi hususlara dikkat edilmesi gerekir. Halılara renk olarak uygun olmak zorundadır. Açık renkler tercih edilmesi odayı daha geniş ve büyük gösterecektir. Pembe, yeşil ve beyaz renkleri tül perde seçimi için uygun renklerdir. Desenli koltuk ve halılara daha sade ve hoş bir perde seçmek gerekir.Dekorasyonda perde seçiminde neler ön plana çıkar?

Odayı özel göstermek amacı ile yerlere kadar inen ve sade olan tüller, ipek ve kadife kumaşlardan yapılır. Dekorasyonu ortaya çıkarmak için süs yastıkları kullanılması odanın ahengini değiştirir. Tül perdelerle aynı renk olan bu süs yastıkları odaya hoş bir görüntü verir. Salona perde seçerken, pudra tonları, buz mavisi, yeşil ve altın renkleri kullanılır. Modern bir hava yaratacak. Olan bu dekorasyon fikirleri sayesinde harika bir salona kavuşmak mümkündür. Ön plana çıkan bir başka detay ise perde fonlarıdır. Koyu renklerde tercih edilen fonlar perdenin daha zarif durması için kullanılır.

Bir önceki yazımız olan Dekorasyon Alanında En Şık Kırlent Tasarımları başlıklı makalemizde dekorasyon, Dekorasyon Alanında En Şık Kırlent Tasarımları ve Kırlent hakkında bilgiler verilmektedir.

Yorum Yapın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir