Yatak Odası

Yatak Odalarına Ferahlık Katacak Öneriler

By  | 

Yatak odası kişinin yaşamının en özel alanlarından en başta gelendir. Kişiye özel alanlar olsa bile, kendi huzuru açısından, zevke uygun mobilyalar ile döşemek yerinde olacaktır. Yatak odalarına ferahlık katacak öneriler düşünüldüğünde ilk, odanın aydınlığı ve ferah göstermesi amacıyla beyaz ve açık renklerin kullanılması düşüncesi akla gelir. Ancak beyaz ve açık tonların dışında bazen koyu tonda seçilecek ahşap renkleri de yatak odalarına hem şıklık, sadelik ve aynı zamanda ferahlık katıyor.

Genişlik

Odanın genişliği de ferahlığı etkileyecek en önemli arasında yer alır. Eğer odanız küçükse ve yatak odası takımının sığması zor görünüyor ise, bu durumda geniş ve büyük bir yatak odası almaya ihtiyaç yoktur. Yalnız alacağınız yatak odası takımı, kıyafetlerinizi uygun şekilde muhafaza edebilmeniz için, kullanışlı, bol bölmeli ve askı kısımlarının güzel tasarlanmış olması gerekir.

RenklerYatak odalarında açık renkler kullanmak, aydınlık sağlayacağından ferah bir görüntü sağlar. Bunun yanında bir duvarı farklı renkte boyamak da odaya hareket katacaktır. Renklerin birlikte kullanıldığı gibi, farklı tasarımlardaki yatak odalarının parçalarını karışık satın alarak dekore etmek de farklı bir tarz oluşturabilir. Aldığınız takımda iki adet komodin varsa üst üste konularak da alan açılabilir. Eğer yatak odası küçükse, yüksek şekilde imal edilmiş yataklar da uygun bir seçim olacaktır. Kullanılacak nevresim takımları da Yatak odalarına ferahlık katacak öneriler içerisinde önemli konulardan biridir. Gerek renkli nevresim takımları, gerekse soft renkler ile sade tasarlanmış şık abajurlar da öneriler arasında yer almaktadır. Odada sadeliğin hâkim olması, gereksiz eşyaları çıkarma işlemleri de ferahlık verir. Bunların yanında eğer evde yeterli olan varsa giyinme odasının ayrı bir kısma alınması büyük bir sadelik ve ferahlık sağlar.

Bir önceki yazımız olan Tek Kişilik Yatak Odaları İçin Şık Dekorasyon Fikirleri başlıklı makalemizde tek kişilik odalar için dekorasyon fikirleri, tek kişilik yatak odaları ve tek kişilik yatak odası dekorasyonları hakkında bilgiler verilmektedir.

Yorum Yapın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir