Bahçe & Balkon

Yaz İçin Bahçenizi Hazırlayın

By  | 

Yaz aylarının en keyifli anları bahçede geçirilen zamanlardır. Aile ve yakın çevre ile bahçede güzel vakitler geçirmek için yaza uygun bahçe dekorasyonları yapmak hep keyif hem de zevk verir. Bahçenin büyüklüğüne göre uygun bahçe mobilyaları seçmek hazırlıkların başında gelir. Bahçe masalarının büyüklükleri birbirinden farklıdır. Büyüklük, ailedeki kişi sayısına göre karar verilmelidir.

Bahçe masaları kadar önemli olan, özellikle çocuklar için yazın en vazgeçilmez keyfi ise hamak keyfidir. Bahçe de ağaç olmasa bile bir tahta sistem üzerine kurulmuş olan hamakları kullanarak hamak keyfini yaşanabilir. Hamak fiyatları hamak modellerine ve hamağın sahip olduğu büyüklüğe göre değişmektedir. Yaz gelmeden Yaz İçin Bahçenizi Hazırlayın ki bahçe keyfini kaçırmadan yaşayın.

Yaz Bahçesi için renklerin önemiEğlenceli ve keyif veren yaz bahçesi oluşturmanın sırlardan biri renklerde saklıdır. Renkli ve göze hitap eden zevkli bir mekân oluşturmanın ise bin bir çeşit yolu var. Mesela canlı renk kullanarak boya badana ile renklendirilmiş duvarlar ve sevimli panjurlar en güzel örneklerdendir. Ancak duvarların boyanma işlemleri ile uğraşmak yorucu ve maliyetli ise seçilecek uygun renkli bahçe mobilyaları, renkli döşemeler ve duvarlara asılabilecek çeşitli aksesuarla ile renk renk saksılar ve bu saksılar için seçilecek çeşit çeşit bitki ve çiçekler de mekânlara renk katmak için ideal tercihlerden biridir.

Bahçelerde su figürü kullanmak

Bahçelere şık ve sade bir görünüm kazandırmanın ayrıca huzur veren bir ambiyans yaratmanın bir diğer yolu da bahçede su öğesi kullanmaktır. Yüzme havuzu maliyetli olacaksa bir süs havuzu ya da sade ve şık bir bahçe çeşmesi de yeterli olacaktır.

Bahçede saksı kullanımı

Uygun seçilip duvarlara ya da tavana asılabilen saksılar da mekânları küçültmeden sevimli birer bahçe oluşturulmasını sağlar. Zaman kaybetmeden kendi fikirleriniz ile Yaz İçin Bahçenizi Hazırlayın ya da bir peyzaj mimarından yardım alın.

Bir önceki yazımız olan Bahçe Dekorasyonunda Dikkat Edilmesi Gerekenler başlıklı makalemizde Bahçe, Bahçe Dekorasyonu ve Bahçe Dekorasyonunda Dikkat Edilmesi Gerekenler hakkında bilgiler verilmektedir.

Yorum Yapın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir