Aydınlatma

Dekorasyon Avize Çeşitleri

By  | 

Dekorasyonda avize çeşitleri arasında ilk sırada kristal avizeler yer alıyor. Kristal avizeler klasik güzellikleri ve şık iç mekânları tercih edenler tarafından satın alınıyor. Ayrıca çağdaş tasarımla ilgilenen genç mimarlar, sanatçılar ve insanlar köpüklü abartıların güzelliğine hayran kalmaya başladı. Günümüzde, modern avizelerde kristal avizeler daha sık kullanılıyor. Aslında sadece birkaç üretici bu talebi karşılayabilir ve klasik avizeleri sunabilir, aynı zamanda klasik avizelerin orijinal güzelliğini koruyacak, yeni bir imajla sunacak yeni modelleri de sunabilir.

Avize Nasıl Olmalıdır

İç mekânda kristal avizelerin uygun bir fiyatı vardır. Buna ek olarak, avize de diğer kriterleri karşılamak zorundadır. Avize boyutu, şekli ve stili, iç hacim, tavanın yüksekliği ve odanızın stili için yeterli olmalıdır. Avize, yeterli yoğunlukta parlamalıdır. Avizenin aydınlatılması gereken oda büyüklüğüne ve iç mekândaki tek ışık kaynağı olup olmadığına karar vermek önemlidir. İç mekânınızın yetersiz aydınlatması başka bir avize ekleyerek veya duvar lambaları, masa lambaları veya spot ışıklarla tamamlayarak çözülebilir. Avize için uygun bir renk seçimi Renksiz kristal avizeler dışında, çeşitli renklerde kristal avizelerle süslenebilir. Renkli avizeleri iç dekorunuzun renkleriyle uyumlu hale getirmek daha zordur ve daha da önemlisi, gelecekte iç mekânınızdaki renklerle ilgili herhangi bir değişikliği gerçekleştirmek de kısıtlı olabilir. Şeffaf kristal avizeler çok daha evrenseldir ve çeşitli stil ve renklerin içlerine sığabilirler. Renksiz kristal avizeler seçerken, altın veya gümüş renkli metal parçaların eve uygun olup olmadığı düşünülmelidir. Genellikle kapı ve pencere kollarının rengini takip edebilirsiniz. Gümüş renkli metal ile nötr kristal avizeler en evrenseldir.Avize Nasıl Konumlandırılır

Avizeyi düzgün asmak için Avize açık bir alana yerleştirilir ve insanlar bunun altında yürürlerse, avizenin alt kısmı zeminin en az 190-197 cm yüksekliğinde olmalıdır, bu da ortak kapı çerçevelerinin yaklaşık yüksekliğidir. Böylece kapınızdan yürüyen herkes aynı zamanda avize altında yürüyebilir. Avize, masaya, sehpaya, masa ya da piyanoya asılacak olursa, zeminden yaklaşık 170 cm yüksekliğe asılabilir. Avize, masanın üstünde asılı duruyorsa, avizeye başınızla dokunmamanız için masanın yeterince geniş olması önemlidir. Avize asmak Avizeyi asarken, tavanı özel olarak verilen talimatlara göre kancanın odanızın tavanı üzerine monte edilmesi gerekir. Ayrıca güvenlik nedeniyle, tavanın yük kapasitesi avize ağırlığının iki katı olmalıdır.

Bir önceki yazımız olan Aydınlatmanın Salon Dekorasyonu Üzerindeki Etkileri başlıklı makalemizde aydınlatma, Salon Dekorasyonu ve Salon Dekorasyonunda Aydınlatma hakkında bilgiler verilmektedir.

Yorum Yapın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir