6 Metrekare Banyo Dekorasyonu

tarafından
1072
6 Metrekare Banyo Dekorasyonu

Küçük bir banyonuz mu var? Sizler ile 6 metrekare banyo dekorasyonu yapabileceğiniz, küçük banyolarınızı geniş ve ferah gösterecek dekorasyon önerileri paylaşacağız.

Küçük banyolar pek çok insanın en büyük kabusudur. Ferah ve aydınlık bir mekan yaratmak isteyen pek çok kişi banyolarına bu sihirli dokunuşu nasıl yapacaklarını merak etmektedirler. Önerilerimiz ile banyonuzu bambaşka bir mekana dönüştürebilirsiniz.

6 Metrekare Banyo Dekorasyonu Önerileri

6 Metrekare Banyo Dekorasyonu

6 Metrekare Banyo Dekorasyonu

İşte küçük banyolarınız için dekorasyon önerilerimiz:

 • Açık renkleri tercih edin. Duvar renginizden kullandığınız dekorasyon objelerine kadar açık renkli ürünleri kullanın.
 • Bir duvarı ya da duvarın üst kısmını parlak, canlı bir renk ile boyayın. Böylelikle banyonuz daha ferah görünecektir.
 • Bir duvarda mutlaka ayna kullanın. Ayna 6 metrekare banyo tasarımı konusunda size en çok yardımcı olan objelerden birisidir. Işığı yansıttığından banyonun çok daha büyük ve ferah görünmesini sağlar. Tek bir ayna kullanabileceğiniz gibi birkaç ayna kullanarak da alanı dekore edebilirsiniz.
 • Duşakabin alanı için cam duşakabinler kullanabilirsiniz. Böylelikle duş alanı da banyo alanına katılacağından alanınızın daha geniş görünmesinde size yardımcı olacaktır.
 • Aynanın çevresine koyacağınız led bir aydınlatma da mekanınıza ışıltı katacaktır. Led sistemini birden fazla renk ışık saçacak şekilde seçebilir ve banyonuza modern bir görünüm kazandırabilirsiniz.
 • Mümkünse çatı penceresi ya da banyonuzun tavanında büyük bir ışıklandırma sistemi kullanın. Doğal ışık alan bir mekan her zaman olduğundan daha ferah görünecektir.
 • 6 metrekare banyo dekorasyonu için fayanslarda monokrom renkler ve desenler tercih edebilirsiniz. Göz yoran detaylar yerine daha minimal ve sade fayanslar ile banyonuzda ferah bir şık bir hava yaratabilirsiniz.

6 Metrekare Banyo Dekorasyonu Ürünleri

Banyonuzda kullanabileceğiniz ve alandan tasarruf etmenizi sağlayacak dekorasyon önerilerimiz şu şekilde:

 • Yine 6 metrekare banyo dizaynı için bazı alanları oval hale getirebilirsiniz. Küvetinizi oval girintili seçebileceğiniz gibi duşakabinizi de kavisli olacak şekilde seçebilirsiniz.
 • Banyonuza düzenleyici bir dolap kullanmak yerine klozetin üst kısmını kullanabilirsiniz. Klozetin üst kısmının değerlendirilmesini sağlayan düzenleyici ürünler tuvalet kağıdı, havlu, kozmetik ve bakım eşyalarının toplanmasını sağlayacaktır.
 • Duş içerisinde yerleştireceğiniz bir raf ile ürünlerinizin dağınık görünmesini önleyebilirsiniz. Yine raf yerine duşakabin duvarının içerisine yaptıracağınız minik bir girinti de alandan tasarruf etmenizi sağlayacaktır.
 • Eğer banyonuz doğal ışık alıyorsa pothos, eğreltiotu gibi bitkilerle banyonuzun görünümünü zenginleştirebilirsiniz. Alan işgal etmemesi için bir duvar rafına bitkileri koyabileceğiniz gibi tavandan sarkıtabilirsiniz.
 • Çamaşır makinesinin üstünü organize etmek için kullanılan organizerler ile banyonuzdaki fazla eşyaları düzenli hale getirebilirsiniz.

Bugün sizler ile paylaşmak istediğimiz 6 metrekare banyo dekorasyon fikirleri yazımızın sonuna geldik. Banyonuzun küçük ve dar görünümünü geride bırakarak ferah ve aydınlık bir mekan yaratmak istiyorsanız mutlaka tavsiyelerimizin birkaç tanesini mekanınıza uygulayın. Önerilerimiz küçük alanları daha ferah ve yaşanabilir bir alan haline getirmenizde sizlere yardımcı olacaktır.