Doğru Home Office Mobilya Seçimi Nasıl Yapılır?

tarafından
643
Doğru Home Office Mobilya Seçimi Nasıl Yapılır?

Home office, 21. yüzyılda pek çok farklı iş sektöründe tercih edilen bir ofis türüdür. Ayrı bir ofis tutmanıza gerek kalmadığından hem zamandan hem de nakitten tasarruf etmenizi sağlar. Ancak doğru bir home office oluşturmak için home office mobilya seçiminin doğru bir şekilde yapılması çok önemlidir. Bugün sizlerle home ofis oluşturmanızda yardımcı olacak püf noktalar paylaşacağız.

Home Office Mobilya Seçiminizi Mekanın Büyüklüğüne Göre Yapın

Home ofis mobilya seçimi yaparken ilk dikkat etmeniz gereken şey alanın büyüklüğüdür. Eğer çalışma alanınız genişse bu durumda daha geniş ve büyük mobilyalar tercih edebilirsiniz. Ancak çalışma alanınız küçükse bu durumda bu alanı en efektif şekilde kullanabilmek için ofis mobilyanızı doğru seçmelisiniz.

Örneğin, masanızın boyutunu daha küçük olacak şekilde ayarlayabilirsiniz. Eğer ofis için ayrılacak başka bir odanız yoksa yatak altı masa seçenekleri sunan mobilyaları da tercih edebilirsiniz. Alanınızın büyüklüğüne göre seçim yapabileceğiniz mobilyalar arasından sizin için en uygun olanı tercih etmelisiniz.

Home Office Mobilya Kitaplık Seçiminde Püf Noktalar

Doğru Home Office Mobilya Seçimi Nasıl Yapılır?

Doğru Home Office Mobilya Seçimi Nasıl Yapılır?

Kitap ve evrakların toplanmasını sağlayan home office kitaplık modelleri arasından ihtiyacınıza yönelik seçimler yapmalısınız. Örneğin, kitaptan ziyade dosya ve evrak depolayacaksanız camlı ve kapaklı kitaplık modelleri ofisiniz için ideal olacaktır. Ancak daha çok kitap koyacağınız bir alan yaratacaksanız şık ve masif kitaplıklar mekan tasarımınızı bir üst boyuta çıkarmanızda size yardımcı olacaktır.

Home Office Koltukları Nasıl Seçilmeli?

Ofislerde özellikle masa başı iş yoğunluğu oldukça fazladır. Bu nedenle ofis koltuklarınızı ya da sandalyelerinizi seçerken zamanınızın çoğunu burada geçireceğinizin bilincinde olmalısınız.

Duruş bozukluğu yaratmayacak, postürünüzü destekleyecek ürünlere ağırlık vermelisiniz. Bu kapsamda kol, boyun ve bel desteği sunan home office sandalye ve koltuklar çalışma alanlarınız için ideal seçimler olacaktır.

Home Office Masa Seçiminde Tavsiyeler

Home ofisin en önemli parçası şüphesiz ki masalardır. Masa seçimi yaparken göz önünde bulundurmanız gereken noktaları şu şekilde listeleyebiliriz:

  • Çekmeceli masalar dosya ve notlarınızı alanınızı toplu gösterecek şekilde organize etmenize yardımcı olur.
  • Kablo saklama alanı bilgisayar, şarj aleti gibi kabloların toplanmasını sağlayarak masanızı daha geniş bir şekilde kullanmanıza olanak tanır.
  • Yükseklik ve eğim ayarlı masalar ister ayakta ister oturarak masanızı kullanmanızı sağlar. Bu kapsamda home office masa çalışma alanınızı en önemli şekilde kullanmanıza yardımcı olur.
  • Sıcak ve rahat çalışma alanları için ahşap tonlarda masalar tercih edebilirsiniz.

Aydınlatma Desteğine Başvurmalısınız

Home ofis alanınızın en iyi şekilde görünmesi, sıcak ve şık bir alan olması için mutlaka aydınlatma desteğinden yararlanmalısınız. Bunun için çalışma alanınıza bir abajur, led aydınlatma desteği ya da lambader eklemelisiniz.

Bugün home office mobilya seçimi tavsiyelerimizin sonuna geldik. Önerilerimiz ile çalışmaktan keyif alacağınız, şık ve dekoratif alanları kolaylıkla oluşturabilirsiniz.