Duvar Kağıdı Nasıl Seçilir? | Duvar Kağıdı Nedir?

tarafından
400
Duvar Kağıdı Nasıl Seçilir? | Duvar Kağıdı Nedir?

Duvar kağıdı, evin duvarlarına kaplanan,  bu amaç için özel olarak üretilmiş dekoratif kağıtlardır. Evini şık ve modern bir hale getirmek isteyen pek çok kişi, duvar kağıdı nasıl seçilir konusunu araştırmaktadır. Bu araştırmalar sonucunda onlarca farklı fikir ve tavsiyeyle karşılaşabilirsiniz. Bu tavsiyeler, evinizi daha yaşanabilir ve şık bir hale getirecek bilgiler içerir. Bu konuda araştırma yapmakta olan herkesin bu tavsiyelerden faydalanması yararlı olacaktır.

Evinize Uygun Duvar Kağıdı Nasıl Seçilir?

Bir duvar kağıdı seçmek, ev ve ofis dekorasyonlarınız için mükemmel bir başlangıç olacaktır. Şahsi zevkinizi konuşturabileceğiniz bir aşama olan duvar kağıdı seçim aşamasında en önemli adım, sizin zevklerinize hitap eden duvar kağıdını bulmaktır. Bunun için farklı dekorasyon dergilerinden ya da internetten fikir alabilirsiniz. En hoşunuza giden ve size en uygun duvar kağıdını seçmeniz bu sayede kolaylaşır.

Mobilyalarınıza ve dekore edeceğiniz alanın konseptine uygun bir duvar kağıdı bulduğunuz zaman, satıcınızdan küçük bir numune parça istemeniz faydalı olur. Bu sayede aydınlatmalar altındaki görünümünü ya da mobilyalarla uyumunu kontrol edebilirsiniz. Hoşunuza gitmezse değiştirme şansına sahip olabilirsiniz.

Duvar Kağıdı

Duvar Kağıdı Nasıl Seçilir? | Duvar Kağıdı Nedir?

Duvar Kağıdı Nasıl Seçilir? | Duvar Kağıdı Nedir?

Duvar kağıdı, kimileri için vazgeçilmez öneme sahiptir. Bu sebeple duvar kağıdı nasıl seçilir konusu da oldukça önemlidir. Duvar kağıtları, duvarlara kaplanan kağıtlar olduğundan, hassas materyal içermektedir. Bu yüzden banyo ve mutfak gibi suya temasın yoğun olduğu bölgelerdeki duvar kaplamaları, suya dayanıklı olanlardan seçilmelidir. Sık kullanılan alanlara döşenen duvar kağıtları da yırtılmaya müsait olan, ince yapılı materyallerden olmamalıdır.

Duvar Kağıdı Kalitesi Nasıl Anlaşılır?

Kaliteli ve kalitesiz duvar kağıdı arasında çok fark vardır. Kalitesiz bir duvar kağıdı seçtiğiniz takdirde, uzun süreli kullanmanız zor olur. Bunun sebebi duvar kağıdınızın bir süre sonra yapıştığı yerden çıkması, kenarlarının kalkması, kabarmalar oluşması ya da yırtılması gibi sorunlardır. Bu gibi durumlara maruz kalmamak ve uzun yıllar duvar kağıdınızla yaşamak için, kaliteli ürünler seçmeniz gerekir.

Kaliteli duvar kağıdı nasıl seçilir diye soranlar için ise ilk kriter, kalınlık kriteridir. Kalın yapıdaki duvar kağıtları, incelere göre daha sağlamdır. Bir ikinci kriter ise ısı ve neme dayanıklılığıdır. Özellikle banyo ve mutfak gibi bölgelerin nemli havasına dayanıklı olan bir duvar kağıdı, ortama uzun yıllar adapte olabilir. Bunun dışında silinebilir ve boyanabilir yapıdaki ürünler kullanmak da, isteyenler için uygun tercih olacaktır.

Duvar Kağıdı Döşenmiş Evler

Duvar kağıdı döşenmiş evler, hangi konsepti ve tarzı benimsemiş olursa olsun şık ve modern görünmektedir. Çünkü günümüzde iç mekânları boyamak yerine, duvar kağıdı kaplamak çokça tercih edilmektedir. Bu tercih sayesinde evler daha hoş bir havaya bürünmektedir.

Son Moda Duvar Kağıdı Modelleri

Duvar kağıdı seçimi hem kişinin zevkine hem de uygulanacağı ortama uyum sağlamalıdır. Uygulanacak mekânın ne tarzda olduğu ise, duvar kağıdı nasıl seçilir konusunda yol gösterici olacaktır. Country, rustik, klasik, modern, sade, gösterişli ve bohem gibi pek çok farklı tarzda, farklı renkte ve desende duvar kağıdı seçeneği mevcuttur. Bu seçeneklerden size en uygun olanı seçerek, yaşam alanınızı daha keyifli bir hale getirebilirsiniz.