Fethiye’de Nasıl Tatil Yapılır?

tarafından
557
Fethiye’de Nasıl Tatil Yapılır?

Bu yaz nerede tatil yapacağım diye uzun uzun düşünmenize gerek yok! Fethiye; hem Türkiye’nin hem de dünyanın en önemli tatil güzergahlarından birisidir. Her yıl binlerce insanı ağırlayan Fethiye’de tatil yapmak adına önünüzde farklı seçenekler bulunuyor. İstediğiniz takdirde Fethiye’nin beş yıldızlı otellerinde konaklayabilirsiniz. Bunun yanı sıra, fethiye tekne kiralama seçenekleri de sizin için iyi bir alternatif olabilir.

Fethiye Tekne Kiralama Sürecinde Hangi Hususlara Dikkat Edilmeli?

Sonbahar, kış ve ilkbahar aylarını çalışarak geçirdikten sonra yazın tatil yapmayı siz de hak ettiniz! Bu noktada, tatil için Fethiye’yi tercih edebilirsiniz. Takdir edersiniz ki, Fethiye sınırları içerisinde birbirinden güzel koylar bulunuyor. Bu koyları hakkını vererek gezmek adına tekne kiralama işlemlerine başvurabilirsiniz.

Fethiye tekne kiralama işlemleri öncesinde bazı detayları belirlemiş olmanız gerekir. Gelin, biraz da bunlardan bahsedelim!

  • Her şeyden önce, nasıl bir kiralama tipi istediğinizi belirlemelisiniz. Fethiye denildiği zaman akla doğal olarak yaz tatili gelir. Spor, keşif, rahatlama, sağlık gibi farklı amaçlar doğrultusunda tatil yapmak isteyebilirsiniz. Her bir konsept için farklı tekne seçeneklerinin bulunduğunu ifade edebiliriz. Bunun yanı sıra, kurumsal amaçlarla da tekne kiralama işlemini gerçekleştirebilirsiniz. Çok sayıda misafirin davet edildiği bir konferans için tekne arayışında iseniz önünüzde farklı seçeneklerin yer aldığını söyleyebiliriz. Bunun yanı sıra, sınırlı sayıda yöneticinin katılacağı bir organizasyona uygun tekneler de yok değil!
  • Fethiye tekne kiralama işlemleri öncesinde yat tipine karar vermeniz gereklidir. Lüks ve büyük bir yelkenli sayesinde Fethiye’nin güzelliğine şapka çıkarılacak koylarını gezip görme şansını elde edebilirsiniz. Bunun yanı sıra, ailenizle beraber yapacağınız tatile uygun bir aile guleti de doğru bir tercih olabilir. Ayrıca, ultra modern veya geleneksel gibi yat seçenekleri de sizi bekliyor.
  • Fethiye; değerlendirmesini bilene harika seçenekler sunuyor. Burada mavi yolculuğa çıkmadan evvel rotanızı belirlemiş olmalısınız. Hangi limanları ziyaret edeceğinizi kararlaştırmalısınız.
  • Tekne tatili zannettiğinizden çok daha avantajlı! Her şeyden önce, size katılımcıları belirleme şansını sunuyor. Bir başka deyişle, tatilinizi kimlerle yapmak istediğinize bizzat siz karar veriyorsunuz. Teknede kaç kişinin kalacağını önceden belirlemelisiniz. Bu sayede, kalacak kişi sayısına uygun bir tekneyi çok daha rahat bir şekilde bulmuş olursunuz.
  • Tekne kiralama seçenekleri size zannettiğinizden daha çok şey vaat ediyor. Bu tür tekneler sayesinde tatiliniz boyunca en lezzetli yemekleri yeme ayrıcalığını elde edersiniz. Bilhassa lüks teknelerin aşçıları mevcuttur. Onlara yemek istediğiniz yemekler hakkında bilgi verdiğiniz takdirde işin yeme içme kısmını da halletmiş olursunuz. Ayrıca, özel spor ekipmanlarına ihtiyaç duyuyorsanız bu konuyu da tekne kiralama şirketiyle paylaşmalısınız.
  • Son olarak, bütçeden bahsedelim! Fethiye; zannedildiği kadar pahalı bir yer değil! Ancak, fethiye tekne kiralama işlemleri sırasında bütçenize uygun hareket etmelisiniz.