Çeşitli Alanlara Uygun 10 Hediyelik

tarafından
290
Çeşitli Alanlara Uygun 10 Hediyelik

Hediyelik; özel günlerimizi paylaştığımız kişilerde o anı anımsatacak manevi değerdeki eşyalardır. Hem kendi beğendiğimiz hem de bu özel insanlara bizi ve bahsi geçen özel günlerimizi mutlulukla yad edebilecekleri hediyeleri seçerken kafamız oldukça karışır.

Her biri birbirinden güzel olan hediyelikleri misafirlerinize armağan ederken mutlu olmak ve mutlu etmek için sizler için bazılarını derledik. Kız isteme merasimi, söz, nişan, düğün, nikah, bebek doğumu, yılbaşı veya bayram fark etmez. İşte en çok tercih edilen hediyelikler.

1-   Magnet Hediyelik

hediyelik

Magnetler, her merasimde misafirlere dağıtılmak için son zamanlarda tercih edilen en çok hediyeliktir. Hazırlanmış kataloglardan seçebileceğiniz gibi kendiniz de tasarlayabilirsiniz. İstediğiniz boy ve şekilde yapılabilir. Kimi zaman son ana kalan hediyelikler için pratik ve hızlı bir çözümdür.

2-   Anahtarlık

Her birimiz için önemli olan anahtarlar vardır. Kimimiz için ev, kimimiz için arabalarımız. Misafirlerimize her gün elimizde tuttuğumuz bu anahtarların ucunda olan sevimli anahtarlıklar, onları kullanırken mutlu edecekler ve her seferinde birlikte yaşadığınız sizin özel gününüzü hatırlatacaktır.

3-   Kolonya

Hepimizin bir an önce bitmesini temenni ettiği covit 19 hastalığı ile hayatımızın neredeyse başköşesine oturan kolonyalar, tüm merasimlerde kalabalık misafirlerimizin de sağlığı için hediyelikler arasında yerini aldı.

İstediğiniz koku veya esans ile içlerini doldurabileceğiniz minik şişelerdeki bu kolonyalar, üzerine kutladığınız gün için yapıştırılan etiket ile birlikte misafirlerinize sunabileceğiniz harika bir hediye haline geliyor. Geleneklerimiz arasında gelen misafire kolonya ikram etmek olduğunu da düşünürsek, aslında hastalık bahanesiyle tekrardan kolonyayı da hatırlamış oluyoruz.

4-   Lavanta Torbaları

Hoş kokusuyla sizi sakinleştiren lavantalar, kurutulmuş lavanta çalılarından elde edilir. Çuval poşetleri diye isimlendirebileceğimiz kahverengi poşetlerin içerisine koyup çeşitli renklerdeki kurdeleler ile bağladığınızda, sevdikleriniz bu hoş kokuyu her duyduklarında sizlerle birlikte geçirdikleri o güzel anıları hatırlayacaklardır.

Kıyafetlerin arasına, kapı kollarına, arabanın içerisinde veya istediğiniz herhangi bir yere koyarak sallandığında, ezildiğinde hoş kokusuyla sevdiklerinizi mutlu edersiniz.

5-   Minik şişelerde/poşetlerde kahve

Türk kahvesi birlikte içildiğinde kırk yıl hatırı olan bir değerdir bizim için. İşte tam da bu sebepten, davetinize icabet etmiş olanların kendi evlerine döndüklerinde sizin ikramınız olan bu kahvelerden içmesi, misafiriniz için çok daha özel bir anı oluşmasına vesile olacaktır.

Üstelik sizler de misafirlerinizi hem katılmış oldukları törende hem de evlerine döndüklerinde içtikleri kahve ile iki kez mutlu etmiş olacaksınız.

6-   Mum

hediyelik

hediyelik

Elektrik hayatımıza girdiğinden beri sadece elektrik kesilmesi halinde buzdolabındaki yerlerinden çıkan mumlar aslında ev dekorasyonunda kullanabileceğimiz harika ürünlerdir.

Misafirlerinize hediye edeceğiniz şık bir mumluk içinde olan mumlar, evlerindeki dekorasyondan ziyade elektrik kesilmesi halinde kullanacakları ve gerçek anlamda işlerine yarayacak bir üründür. Birçok çeşidi bulunan mumları genellikle genç kızlarımız kına gecelerine özel kabul edilen kırmızı kurdele ve gelinin ismini taşıyan etiketlerle misafirlerine hediye etmeyi tercih ediyorlar.

7-   El Aynası Hediyelik

Yine bir kına gecesi hediyeliği olarak popüler olan el aynasının anlamı Osmanlı Devleti zamanından bu yana anlatılan bir efsaneyle hayatımızda bulunuyor.

Efsaneye göre bir kişiye hediye edilen ayna, kendisinden daha güzel bir hediye bulunamadığını anlatmaya çalışıyor. Kına gecelerinde kendisini kraliçeler gibi hisseden gelinlerimizin misafirlerine de vermek istediği mesaj tam da bu olsa gerek ki, arkasına ismini yazarak misafirlere el aynası hediye ediliyor.

8-   Şans Bilekliği

Şans; bu hayatta hep kendimizden ve sevdiklerimizden yana olsun isteriz. Tüm bu iyi niyetimiz ile sevdiklerimize şans getireceğiniz düşünerek, kimi zaman standart kimi zamansa farklı çeşitlerde olan şans bilekliklerini hediye ederiz. Aynı magnetlerde olduğu gibi belli kataloglardan seçerek veya tamamen kendi düşüncelerimizle oluşan bu şans bileklikleri umarız ki tüm sevdiklerimize şans getirir.

9-   Badem Şekeri

Bir çoğumuz çocukluğumuzdan hatırlayacağız, özellikle nikâhlarda tülün içinde sarılı üç veya dört adet bulunan badem şekerleri yıllardır özel günlerimizde yanımızda olan tatlılardan. Şimdilerde ise, çeşit çeşit kutuların içerisinde olan badem şekeri hem eski günleri hatırlatırken, hem de ağzımızın biraz olsun tatlanmasına vesile olacaktır.

10- Çiçek Tohumları Hediyelik

hediyelik

Küçük keseler tüm bu hediyeliklerin hazırlanması için kullandığımız en gerekli malzemelerden biri gibi görünüyor.

Çiçek tohumları için ise bu minik kahverengi keseler hem şık hem de hayati öneme sahip. Her çeşit çiçek tohumunu ve nasıl yetiştirilebileceği ile ilgili küçük bir bilgi notunu içerisine yerleştireceğiniz bu keseler, misafirlerinizi açan çiçekler ile birlikte her seferinde mutlu edeceksiniz.

Tüm hediyeliklerin ortak amacı; sizin davetinize gelen misafirlerinize teşekkür etmek. Her ürün her tören için değiştirilebilir, kullanılabilir. Örneğin; kız bebek sahibi olan taze bir anne bebeği gibi minik olan el aynalarının arkasına bebeğinin ismini yazdırarak bebeğini görmeye gelen misafirlerine hediye edebilir.

Kız isteme, söz, nişan, düğün, nikâh, bebek doğumları gibi sevdiklerinizi davet ettiğiniz törenlerinizde hem sizlerin misafirlere olan teşekkürünüzü anlatacak hem de sevdiklerinizi mutlu edecek hediyelikler bu şekilde. Şimdiden herkese mutluluklar.