Kamp Sandalyesi Seçimi Nasıl Olmalı?

tarafından
258
Kamp Sandalyesi Seçimi Nasıl Olmalı?

Kamp sandalyesi yaz aylarında kampçıların ve gezmeyi sevenlerin en çok kullandığı malzemelerden birisidir. Kampçıların merak ettiği konulardan birisi de kamp için sandalye alırken nelere dikkat edilmeli oluyor. Bir kamptaki en önemli elemanlarından biri şüphesiz kamp sandalyeleridir.

Ayrıca kamp sandalyeleri yalnızca kampçılar için değil aynı zamanda doğanın keyfini çıkarmak, sahilde vakit geçirmek, herhangi bir yerde dinlenmek için de harika ve pratik ürünlerden biridir. Günümüzde pek çok markanın katlanır kamp sandalyesi modelleri bulunur. Pek çok kişide mağazalarda gördüğü bu ürünleri almak için sabırsızlanır.

Kamp İçin Sandalye Alırken Nelere Dikkat Edilmelidir?

Kamp için sandalye seçimi tatil planınızın seyrini belirleyebilecek bir tercih olabilir. İyi bir sandalye alıp bagajınıza kamp çadırı da atabilirsiniz.

Aynı zamanda ilk oturmanızda dengenizi kaybederek düştüğünüz veya yırtılan bir sandalye nedeniyle tatil planınız tamamen değişebilir. Bu denli önemli olmasa bile bir sandalyenin kullanışlı özellikleri, ekonomik yapısı ve kolay taşınabilmesi gibi özellikleriyle tercih edilebilir ürünlerin başında yer alıyor.

Ayrıca kamp sandalyeleri sadece iyi bir kamp deneyimi yaşamak isteyenlerin değil herkesin araç bagajında yer alıyor. Ancak siz bir kamp için sandalye seçimi yapmak için öncelikli olarak bir araştırma yapmanız gerekiyor. Evet, araştırmalısınız!

Her zaman yaptığınız gibi kamp için sandalye alışverişi için beğendiğiniz ürünün yorumlarını incelemelisiniz. Ancak yine de siz yorumlara bilgi sahibi olmadan gitmeyin. Bu tarz sandalye için dikkat edilecek boyutu, nitelikleri, kumaşı gibi özelliklere odaklanın.

Bir Kamp Sandalyesi Hangi Özellikleri Taşımalı?

kamp-sandalyesi

Kamp sandalyesi seçimi için pek çok faktör söz konusudur. Özellikle de pek çok farklı modelde, renkte ve tasarım detaylarında ürün yer aldığı için seçim yapmak çoğu zaman zor olabilir. Bunun için şu özelliklere kesinlikle dikkat ederek alışverişinizi yapmalısınız:

Sandalyenin Rahatlığı

Oturduğunuz zaman sizi rahat ettirmelidir. Bu nedenle de sandalyenin oturma genişliği ve üretimde yer verilen kumaşın niteliklerine önem verilmelidir. Özellikle oturma alanının dar olduğu ve plastik benzeri bir kumaşı bulunan sandalyelerden uzak durun.

Bu sandalyeler otururken sizi rahatsız edecek ve oturmaktan hoşlanmayacaksınız. Ancak bunun için internet ortamında yer alan yorumları dikkate aldığınız gibi bizzat deneyerek almak daha avantajlı olabilir. İnternet alışverişi sırasında yorumları incelerken sizle aynı boy-kilo oranına sahip olan kişilerin yorumlarını dikkate alabilirsiniz.

Ergonomik Özellikleri

Kamp sandalyesi seçimi için ergonomik özellikler oldukça önemlidir. Bir kamp sandalyesi oldukça az bir yer kaplamalı ve taşıma esnasında kolaylıkla bagaja koyulabilmelidir. Ayrıca çantasına koyması da kolay olmalıdır.

Sağlam olduğu gibi taşıma kolaylığı açısından hafif de olması gerekir. Bu nedenle seçim yaparken sandalye ağırlığını öğrenmeniz oldukça önemlidir. Sandalye ağırlığı fazlaysa kamp sırasında taşırken daha fazla terleyebilirsiniz!

Kamp Sandalyesinin Kolaylık Sağlaması

kamp-sandalyesi

Kamp sandalyesi

Bir kamp için sandalye almanızdaki amaç herhangi bir yerde ya da dışarıda rahat bir şekilde oturup dinlenebilmektir. Bunun için de bir kamp sandalyesi öncelikle açma kapama sırasında kolay özellikler sunuyor olması gerekir.

Örneğin, tek bir hareketle oturma pozisyonu sağlanırken katlama da çok kolay bir şekilde olmalıdır. Ayrıca bir sandalye bardaklık, tepsi koyma yeri gibi kolaylıklar sağlamalıdır. Çünkü kampta mutlaka bir şeyler yiyip içeceksiniz. Bu durumda da size kamp sandalyeniz kolaylık sağlıyor olmalıdır.

Sandalye Sağlam Olmalı

Seçeceğiniz sandalye gerçekten de sağlam mı? Bunun için ürünün detaylarına tam olarak hâkim olmalısınız. İlk olarak kamp sandalyesi maksimum kaç kilogram taşıyor, bu sorunun cevabını öğrenmelisiniz.

Daha sonrasında İSE metal parçaları kolay eğilen bir yapıda mı ve kumaşı hemen yırtılır mı, sorularını cevaplamalısınız. Bu koşulları bir kamp sandalyesi taşıyorsa alınır!