Koltuk Takımı Dekorasyonunda Viskon Kumaş Kullanılır mı?

tarafından
581
Koltuk Takımı Dekorasyonunda Viskon Kumaş Kullanılır mı?

Evlerdeki dekorasyonlarda şıklık önemli bir konu. Koltuk takımı dekorasyonunda viskon kumaş kullanıldığın bu şıklık başlı başına büyük ölçüde yakalanmış oluyor. Bu kumaş çeşidinin günümüz kullanıcıları çoğunlukla giyim sektöründe kullanıldığını sanıyor. Oysa kullanım alanı oldukça geniş yelpazeye sahip. Bunların başında da koltuk döşemeleri geliyor.

Yaşam alanlarında dekoratif bir tasarım yakalamak isteyen bireyler öncelikle işe koltuk takımlarını yenileyerek başlıyor. Zira alanda göze en çok hitap eden eşyalardır bunlar. Doğru ve kaliteli ürünlerin tercih edilmesi bir anda odanın havasını değiştirecektir. Mobilya kaplamasında kullanılan kumaş sayısı oldukça fazla. Ancak son yıllarda viskon kumaş çeşitlerinin büyüleyici özelliklerinden fazlasıyla yararlanılıyor. Koltuk takımı dekorasyonunda viskon kumaş kullanılır mı? diye merak edenler için kesin olarak diyebiliriz ki evet, sevilerek tercih edilmektedir.

Desenli viskon kumaş ürünleri, koltuk takımı dekorasyonunda örtü olarak kullanılmaktadır. Tamamlayıcı bir ürün olarak görülebilir. Çoğu zaman kaplama için kullanılan kumaşlar kullanıcıları terletebiliyor. Bu sorunsalın önüne geçmek için de viskon örtüler seriliyor. Böylece oturan kişiler sıcak yaz aylarında terleme gibi bir sorunsal ile karşılaşmıyor. Ayrıca kaygan yapısıyla konforlu bir kullanıma imkan tanıyor.

Yeşil Parke online satış mağazası koleksiyonunda yüzlerce farklı çeşit ürün bulunmaktadır. Siz de tarzınıza en uygun olan renk ve desendeki viskonu seçerek güzel bir koltuk örtüsü tasarlayabilir ve yaşam alanınıza şıklık katabilirsiniz. Ayrıca canlı ve parlak renklerinin de uzun süre diriliğini koruduğunu, temas olsa da yıpranmadığını belirtmeliyiz. Böylece uzun yıllar örtüleriniz ilk günkü gibi kalmaktadır.

Koltuk Takımı Dekorasyonunda Viskon Kumaş Neden Tercih Edilmeli?

Koltuk Takımı Dekorasyonunda Viskon Kumaş Kullanılır mı?

Viskon ürünler temel özellikleri sayesinde günümüzde çok yaygın bir kullanım alanına erişmiştir. Giyim sektörü ve ev tekstili sektörü bunların başında geliyor. Evlerde ise çoğunlukla koltuk takımı örtüsü olarak karşımıza çıkıyor. Tasarımda sadeliğe inana bireyler düz renklerini tercih ederken daha canlı bir bir yaşam alanı oluşturmak isteyenler de desenli modellerine yöneliyor. Peki ama koltuk takımı dekorasyonunda viskon kumaş neden tercih edilmeli? Özelliklerinin içerisinde bunun cevabı yatıyor. İşte detaylar…

  1. Yaz ve kış kullanıma müsait yapısı vardır. Bunun temel sebebi de terletmiyor oluşudur.
  2. Nem almaz. Nem almayan kumaşlar da terletme yapmaz. Koltuk örtüleri için çok önemli bir özelliktir.
  3. Esnemeye müsait yapıdadır. Koltuklarda bu özelliğe fazlasıyla ihtiyaç duyulur. Sert ve esnek olmayan kumaşlar çok daha kolay deforme olabilmektedir.
  4. Rutubet toplamada çok düşük oran sahibidir. Suyu emer ve koltuklara dökülecek sıvıları kolaylıkla hapseder.
  5. Türünün en şık en gösterişle kumaş çeşitleri arasında yer alır.
  6. Rahatlık yönünden kullanıcılara büyük bir seçenek oluşturmaktadır.

Yeşim Kumaş mağazası üzerinden günümüzün en şık ve trendlerinde yer alan aynı zamanda koltuk takımı dekorasyonunda kullanılan viskon kumaş modellerini bulabilirsiniz. Gerek şıklık olsun gerekse de fiyat bakımından sektörün en iyi seçeneklerine buradan sahip olmanız mümkün.

Koltuk Takımı Dekorasyonunda Viskon Kumaş Fiyatı

Kumaş alımlarında fiyat politikası kullanıcılar için önemli bir kıstas. Günümüzde en makul oranlar ile en kaliteli viskon kumaş çeşitlerine sahip olmak her bireyin hayali. Aslında bu fazlasıyla mümkün. Zira bu kumaşlar %100 pamuk kumaşlar ile aynı işleve şıklığa sahipken aynı zamanda da bütçe dostu oranlar ile satışa sunulmaktadır. 2022 yılında metresi ortalama 65 TL ile 75 TL arasında değişmektedir. Elbette kaliteye göre bu oranların aşağısında ya da yukarısında olabiliyor.

Çıtır desenli viskonların fiyatı 60 – 70 TL aralığında değişiyor. Biraz daha üst kalitelere çıkıldığında 75 TL’yi aşan ücretler ile karşılaşmak mümkün. Koltuk takımı dekorasyonunda desenli viskon kumaş alırken bu bilgileri göz önünde bulundurarak bütçe hesaplamalarınızı yapabilirsiniz. Detaylı bilgi için de Yeşim Kumaş online iletişim araçlarını kullanabilirsiniz.

Koltuk Takımı Dekorasyonunda Hangi Renk Viskon Kumaş Modelleri Kullanılır?

Koltuk takımları için kumaş rengi önemlidir. Zira koltuğun kendi rengiyle uyumlu olması gerektiği kadar yaşam alanındaki diğer dekorasyon ürünleriyle de bir bütün içinde olmalıdır. Son yıllarda trendleri hardal, kiremit ve kahve tonları belirliyor. Elbette bunun için koltuğun rengine de bakmak gerekli. Örneğin kırmızı renkte bir takıma hardal renk kullanmak doğru olmayacaktır.

Her yıl trendleri belirleyen renkler olsa da unutulmamalıdır ki kullanıcıların beğendiği tonlar her zaman ön planda tutulmalıdır. Nitekim yaşam alanında bulunan sizlersiniz. Tarzınıza uygun seçimler yapmak, aynı zamanda ev içinde enerjinizi de yükseltecektir. Kısacası koltuk takımı dekorasyonunda viskon kumaş renk modası kesinlikle kendiniz belirlemelisiniz.

Doğru seçimler için renk çeşitliliğine sahip olmak önemli. Yeşim Kumaş mağazasında yüzlerce farklı ve renkte kumaş bulunmaktadır. Sitemize girerek en güzel ürünleri belirleyerek siparişinizi oluşturabilirsiniz. Ürünlerinizi özenle paketleyerek kısa sürede adresinize ulaştırıyoruz. Böylece giriştiğiniz dekorasyon çalışmanız sekteye uğramamış oluyor. Ayrıca makul oranlar ile bu özel ürünlere sahip olduğunuzu bir kez daha önemle belirtmek isteriz.