Yatak Odası Aydınlatma Önerileri

tarafından
859
Yatak Odası Aydınlatma Önerileri

Yatak odanızı şık ve estetik yatak odasında aydınlatma ürünleri ile ışıldatmaya ne dersiniz? Tarzınıza ve odanıza uygun aydınlatma seçeneklerine yer verdiğimiz bilgilendirici bir içeriği sizler için hazırladık.

1.    Yatak Odasında Aydınlatma: Lambader

Lambaderler pek çok tasarım stiline uygun çok yönlü aydınlatma ürünleridir. Zeminde duran tabanı, tabandan uzanan gövde ve lamba kısmı lambaderi diğer aydınlatma sistemlerinden ayırmaktadır.

Yatak Odası Aydınlatma Önerileri

Yatak Odası Aydınlatma Önerileri

Lambaderler arasından seçim yaparken dikkat etmeniz gerekenler şu şekildedir:

 • Öncelikle lambaderin odak noktasına karar verin. Ortama genel ışık sağlamak için yatak odası aydınlatma ürünleri arasından daha geniş bir lamba başlığı olan modelleri seçin.
 • Başucunuzda kitap okurken kullanmak için lambader arıyorsanız daha odaklanmış ve doğrudan ışık sağlayan okuma lambaderleri kullanın. Bu lambader modelleri daha parlak bir aydınlatma sağlamaktadır.
 • Lambader seçimi yaparken ahşap mobilya ağırlıklı bir yatak odanız varsa ahşap aydınlatma seçeneklerini tercih edebilirsiniz.
 • Daha minimal bir tarzınız varsa metal ya da cam lambaderler de mekanınız için doğru çözüm olacaktır.

2.    Yatak Odasında Aydınlatma Önerisi Abajur

Özellikle şifonyer ve komidinde sık kullanılan yatak odası aydınlatma fikirleri arıyorsanız; abajurlar sizin için doğru seçim olabilir. Doğru seçim yapmanızı sağlayacak önerilerimiz aşağıdaki gibidir:

 • Abajurlar oval, tambur, kare, üçgen gibi pek çok farklı formda üretilen aydınlatma ürünleridir. Görselliği ve özgünlüğü yüksek modeller ile odanıza bambaşka bir görünüm kazandırabilirsiniz.
 • Odanızı tamamlayacak abajur seçimi için odanızdaki mobilya ve aksesuarları göz önünde bulundurun. Eğer daha country tarzda bir yatak odanız varsa kumaş ve desenli abajurlar odanızın görünümünü bir üst seviyeye taşıyacaktır.
 • Yine abajurun ideal büyüklükte olması da çok önemlidir. Bunun için lamba tabanının iki katı genişlikte başlığa sahip olan aydınlatma ürünlerini tercih edin.
 • Minimal yatak odası için metal; ahşap ağırlıklı yatak odası için ise ahşap tasarıma sahip olan lambader modellerini seçebilirsiniz.

3.    Yatak Odasında Aydınlatma Tavsiyesi LED Işık Sistemleri

Özellikle küçük odalarda ve daha farklı yatak odası aydınlatma önerileri arayan kişilerin sorularının cevabı LED ışık sistemleridir. LED ışıklar ile odanıza bambaşka bir görünüm kazandırabilirsiniz. Bu sistemlerin avantajlarına ve dekorasyon önerilerine değinmek gerekirse:

 • LED sistemler pek çok farklı modelde üretilebilir. Örneğin kışın geyikli ya da kardan adamlı LED ışıklar; sonbaharda güz yaprağı temalı LED’ler; baharda çiçek desenli LED aydınlatma sistemlerini tercih edebilirsiniz.
 • Odanızın her alanına koyarak aydınlatma sağlayabileceğiniz ürünlerdir. Örneğin, bir çerçeve ya da duvar örtüsünün etrafını LED ile kaplayarak hem odanızı aydınlatabilir hem de şık bir görünüm sağlayabilirsiniz.
 • LED sistemler pek çok farklı boyutta üretildiğinden aydınlatmak istediğiniz alana göre seçimler yapabilirsiniz.
 • LED’ler beyaz, sarı, mavi, pembe, kırmızı, mor gibi pek çok farklı renkte ışık yansıtabilir. Rengi değişebilen aydınlatma sistemleri ile odanızın havasını istediğiniz zaman değiştirebilirsiniz.

Bu sistemlerin yanı sıra yatak odasında aydınlatma seti olarak kablosuz lambalar, hoparlör şeklinde çok renkli aydınlatma sistemleri de yer almaktadır. Odanızın büyüklüğü, tasarımı ve kendi kişisel zevklerinize göre tavsiyelerimiz ile en doğru seçimi yapabilirsiniz.