Stor Perde Nasıl Yıkanır? Merak Edilen 5 Soru!

tarafından
645
Stor Perde Nasıl Yıkanır? Merak Edilen 5 Soru!

Stor perde nasıl yıkanır sorusu, stor perdelerin kendine has temizleme yöntemleri olduğu için merak ediliyor. Stor perde temizliğine dair merak edilen her şeyi 5 adımda açıkladık.

Stor Perde Nasıl Yıkanır Nasıl Çıkarılır? Stor Güneşlik Nasıl Yıkanır?

Stor perdelerin yıkanması için çıkarılması gerektiğini belirtelim. Perdenizi çıkarırken kırıştırmadan rulo haline getirin. Ardından perdeyi çıkarın ve yıkayın. Perde kuruduktan sonra tekrar takın.

1-Stor Perde Makinede Nasıl Yıkanır? Stor Perde Çamaşır Makinesinde Yıkanır Mı?

Stor perdeler ile ilgili belki de en çok merak edilen çamaşır makinesinde yıkamaya uygun olup olmadığıdır. Stor perdeler hiçbir şekilde çamaşır makinesinde yıkamaya uygun değildir. Temizlerken bile kırışmaması için özen gösterilmelidir. Çünkü perdeler aynı zamanda ütülemeye de uygun değildir.

2-Zebra Stor Perde Nasıl Yıkanır Evde Yıkanır Mı?

stor-perde-nasil-yikanir

Stor perdenizi yıkamadan önce nasıl çıkarmanız gerektiğini yukarıda anlattık. Perdenin zarar görmemesi için bu işlemi doğru şekilde yapmalısınız.

Perdeyi çıkardıktan sonra deterjan ve suyu karıştırın. Ardından yumuşak bir süngeri bu karışıma daldırıp perdeyi temizleyin. Evde yıkama işlemi için stor perdeyi yere sererek temizleyin.

3-Stor Perde Silinir Mi? Stor Perde Çıkarılmadan Yıkanır Mı?

Stor perdeleri çıkarmadan temizlemek için perdeyi tamamen açın. Deterjan ve ılık suyu hazırlayın. Yumuşak bir bezi suya batırıp çıkardıktan sonra perdeyi silin.  Temizlik bittikten sonra başka bir bezi soğuk suya batırarak deterjanın çıkması için perdeyi tekrar silin.

Stor perde yıkama işleminden sonra perdeyi kuruması için açık bırakın. Elinizin ulaşmadığı yerleri silmek için merdiven kullanabilirsiniz.

4-Stor Perde Ne İle Yıkanmalı?

stor-perde-nasil-yikanir

stor perde nasıl yıkanır

Stor perde nasıl yıkanır sorusu ile birlikte en çok merak edilenlerden biri de ne ile yıkanacağıdır. Bu perdeleri bulaşık makinesi deterjanı, perdeler için özel olarak üretilen perde deterjanları ve sabun gibi malzemelerle yıkayabilirsiniz. Ancak bulaşık makinesi deterjanı köpük yapmayacağı için durulaması da kolay olacaktır.

Stor perdelerin temizliği dikkat ve özen ister. Bu nedenle kendi başınıza yapamayacağınızı düşünüyorsanız uzman birinden destek alın veya perdenizi kuru temizlemeye gönderin.

5-Sararmış Stor Perde Nasıl Beyazlatılır?

Özellikle beyaz perdeler kolayca sararabilmektedir. Bazen ise yalnızca belli noktalarda lekeler ve sararmalar oluşabilmektedir. Bu lekeleri çıkarmak için uygulanabilecek en pratik yol diş fırçası ile temizleme yapmaktır. Ancak fırça ile temizleme yaparken fırçayı çok bastırmamaya özen gösterin ki perde kumaşı zarar görmesin.