Amerikan Mutfak Modelleri Hakkında Bilmeniz Gerekenler

tarafından
702
Amerikan Mutfak Modelleri Hakkında Bilmeniz Gerekenler

Amerikan mutfak modelleri, son dönemde oldukça popüler hale gelmiş ve en çok tercihen edilen mutfak modelleri arasına girmiştir. Bunun en büyük sebebi, artık hayatın en pratik kullanım sağlayan, işlevsel ve modern görünüm sağlayacak eşya ve mobilyalar üzerine odaklanmasıdır.

Eski zamanlardaki gibi, mutfağın ayrı olması artık tercih edilen bir durum değil. Bir yandan yemeğinizi hazırlarken bir yandan da salonda oturan arkadaşlarınızla sohbet etmek ya da masa başında ders çalışan çocuğunuza destek olmak için, salon ve mutfağı birleştiren bu tasarım hayallerinizdeki pratikliği sunuyor.

Bu mutfak modelinin en karakteristik parçası olan Amerikan mutfak masası, sadece yemek için değil aileniz ve arkadaşlarınızla kaliteli vakit geçirebilmek için de bir alan yaratıyor size.

Küçük Evler İçin Amerikan Mutfak Modelleri

Amerikan Mutfak Modelleri Hakkında Bilmeniz Gerekenler

Amerikan Mutfak Modelleri Hakkında Bilmeniz Gerekenler

Eğer yüzlerce metre karelik, geniş bir eviniz yoksa Amerikan mutfaklı salon sizin için doğru bir tercih olacaktır. Çünkü duvarları ortadan kaldıran bu model, kısıtlı büyüklükteki mutfağınıza genişlik ve ferahlık getirecektir.

Eğer sonradan dilerseniz, duvar gibi işlev görecek, portatif seperatörler kullanarak Amerikan mutfak kapatma yapabilirsiniz. Amerikan mutfak modelleri, istediğiniz gibi müdahale edebileceğiniz, eklemeler yapabileceğiniz fırsatlar sunar.

Amerikan Mutfak Salon Dekorasyonu

Amerikan mutfaklı salon dekorasyonu için dikkat edilmesi gereken en önemli nokta, sadece ihtiyaç duyulan mobilya ve eşyaların kullanılmasıdır. Çünkü zaten Amerikan mutfak modelleri kullanmadaki amaç, kısıtlı olan alandan en yüksek derece verim almak, kullanışlı hale getirmektir.

Özellikle, Amerikan mutfak adası üzerini için gerçekleştireceğiniz küçük dekorasyon düzenlemeleriyle hem kendi zevkinizi yansıtır hem de şık bir atmosfer yakalamış olursunuz evinizde.

Açık Mutfak Modelleri

Evinizi en kullanışlı hale getirecek olan Amerikan mutfak modelleri, doğru dekorasyon parçaları ile kombin edilmelidir. Açık mutfak modelleri için minimalist Amerikan mutfak avizeleri ideal tercih olacaktır. Çok hantal ve avangart modeller, yaratmak istediğiniz genişlik ve ferahlık izlenimin bozulmasına neden olacaktır. Ayrıca, salonun ile mutfağın rengini, açık tonlardan ton sür ton olarak tercih etmeniz, mümkün olan en iyi aydınlık etkisini yaratmanıza yardımcı olacaktır.

Amerikan Mutfak Modelleri Fiyatları

Amerikan mutfak modellerinde, kullanılan materyal kalite derecesine ve kapaklardaki işçiliğe göre fiyatlar değişiklik göstermektedir. Uzun süreli kullanım amacı olan Amerikan mutfak modelleri satın almadan önce, dolap kapakları çeşitlerine göz atıp, bilgi sahibi olarak daha doğru kararlar verebilirsiniz.

  • Mdflam Kapaklı
  • High Gloss Kapaklı
  • Suntalam Kapaklı
  • Laminant Kapaklı
  • Lake Kapaklı
  • Membran Kapaklı
  • Ahşap Kapaklı
  • Akrilik Kapaklı

Amerikan Mutfak Modelleri İçin Dezavantajları

Amerikan mutfak modelleri, birçok kullanım avantajı sağladığı gibi, beraberinde bir takım dezavantajları da yanında getirir. Bunlardan sizi en çok zorlayacak olanı, mutfağınız hep göz önünde olacağı için mutfağınızı sürekli derli toplu halde tutmanız gerektiğidir. Yemek yaptıktan ve yedikten sonra, her yeri düzenleme ve temizleme işlerini ertelemeniz, evinizin karmaşa içinde görünmesine neden olacaktır.

Amerikan mutfak, salonda oynayan ya da ders yapan çocuğunuzu gözlemleme imkanı sunduğu gibi diğer yandan da açık ocak, sıcak tencere tava ve kesici aletlere ulaşmasını da kolaylaştıracaktır.