Çumra Satılık Arsa ve Çumra Satılık Ev Fiyatları Ne Kadar?

tarafından
334
Çumra Satılık Arsa ve Çumra Satılık Ev Fiyatları Ne Kadar?

Çumra satılık ev fiyatları gayrimenkullerin bulunduğu konum ve alanın yüzölçüme göre farklılık göstermektedir. Çumru, son dönemlerde Konya ve İç Anadolu’nun en fazla ilgi gören ilçelerinden biridir. Çumra satılık ev fiyatları da buna bağlı olarak dönem dönem değişiklik gösterebilir.

Çumra satılık ev fiyatları hakkında kesin bir yargıya varmak için bir rehbere ihtiyacınız olacaktır. Biz de bu yazımızda Çumra satılık ev ilanları ve fiyatları hakkında son günlerin verileri üzerinden bir incelemede bulunmak istedik.

Çumra Hakkında Genel Bilgiler

Çumra satılık ev fiyatları hakkında bilgi vermeden önce Çumra’nın genel durumu ve tarihi konusunda da bilgi vermek gerekiyor. Çumra, Konya’nın en gelişmiş ilçelerinden biri olup 1926 yılından beridir göç alabiliyor. Konya’ya bağlı olan bu ilçe, Konya Ovası mevkinde bulunuyor. Coğrafi konum ve doğal güzellikler bakımından tatmin eden Çumra’da tarihi güzellikler de önemli bir yerde bulunuyor.

Çumra, 1950’li yıllar itibariyle hem Balkanlardan hem de çevre illerden önemli ölçüde göç almaya başlıyor. 1926 yılında Mustafa Kemal Atatürk tarafından görülüp ilçe olması emredilen Çumra, gelişime açık olması nedeniyle İç Anadolu’da dikkat çekiyor.

Çumra’da bulunan Çatalhöyük de 1951 yılı itibariyle keşfedilmiş olup o tarihten günümüze dek popülerliğini korumaktadır. MÖ 8000 yılından günümze gelen Çatalhöyük, yerleşim hayatı ve medeniyetler tarihi bakımından önemli bir yere sahiptir. Çumra’nın popülaritesini arttıran bu keşif, hem yerli hem de yabancı turistlerin ilgisini çekmeye de devam etmektedir.

Çumra Satılık Ev Fiyatları

Çumra Satılık Arsa ve Çumra Satılık Ev Fiyatları Ne Kadar?

Çumra satılık ev fiyatları hakkında bilgi almak için son dönemin ilanlarına göz atmak yeterlidir. Fakat her gün değişmekte olan emlak piyasası, Çumra satılık ev fiyatlarına da etki etmektedir. Dolayısıyla en net fiyat bilgisine ulaşabilmek için o günün güncellemesinden yola çıkmak daha doğru olacaktır. Yine de Çumra ve çevresindeki yerleşimlerin genel fiyatları göz önüne alınarak ev fiyatları konusunda da yargıda bulunmak mümkündür.

Çumra Satılık Ev Fiyatları Ne Kadardır?

Çumra satılık ev fiyatları, gayrimenkulun bulunduğu konum ile oldukça ilgilidir. Konya Çumra sahibinden satılık daire opsiyonları, mahalleye ve dairenin metrekaresine göre farklılık gösterecektir. Çumra’da bulunan müstakil evler Okçu ve Yenimahalle mevkilerinde daha ağırlıklıdır. Sahibinden satılık müstakil ev seçeneklerine siz de bu bölgelerden ulaşabilirsiniz. Fakat ilçenin ana merkezinde de farklı fiyatlarda da olsa müstakil ev seçenekleri bulunmaktadır.

Çumra satılık ev fiyatlarını etkileyen bir diğer faktör de gayrimenkulun bulunduğu konumun merkezi olup olmadığıdır. Bu durum tüm sahibinden satılık evler için geçerlidir. Çumra satılık müstakil evler de merkez kısımlarda daha yüksek fiyatlıdır. Daha çok merkezin dışında kalan bölgelerde ya da köylerde müstakil evleri uygun fiyatlara satın alabilirsiniz.

Çumra satılık ev fiyatları konusunda genel bir yorumlamada bulunmak için günümüz fiyatlarını ele alabiliriz. Buna göre Çumra’nın merkez bölgelerinde bulunan satılık evler 1.000.000 TL ila 950.000 TL arasında değişiklik göstermektedir. Bazı mahallelerde 700.000 ila 650.000 TL civarında da satılık ev opsiyonları bulunabilir. Elbette tüm bu fiyatlar net fiyat bilgisini içermemektedir. Emlak piyasasındaki sürekli dalgalanmalar anlık değişikliklere de neden olabilmektedir.

Çumra Satılık Arsa Fiyatları Ne Kadardır?

Çumra satılık ev fiyatlarının yanı sıra Çumra satılık tarla fiyatları da merak edilmektedir. Çumra’da yer alan arsaların fiyatları da yine arsanın bulunduğu bölge ile alakalıdır. Elbette arsalarda da yüzölçümü baz alınarak bir fiyat sistemi oluşturulur. Arsanın hangi klasmanda yer aldığı da yine fiyata etkisi olan en önemli faktörlerden biridir.

Çumra’da bulunan satılık arsa opsiyonları da emlak piyasasındaki değişkenlikten sürekli olarak etkilenir. Bu yüzden arsa fiyatları için de net bir liste verebilmek her zaman mümkün olmamaktadır. Çumra ve çevresinde yer alan tarla, çiftlik ya da imarlı arsalar için de temelde ortalama bir fiyat verebilmek mümkündür. Bölgesel farklılıklar da göz önüne alındığında arsaların ortalama değeri 100.000 ila 500.000 TL arasında değişmektedir.

Elbette yukarıda ifade ettiğimiz fiyatlar değişkenlik gösterebilecektir. Aynı zamanda tercih edeceğiniz arsanın konumu ve yüzölçü de fiyata etki eden temel faktörlerdendir. Bunun için de ilk önce hangi konumda ve ne kadar yüzölçümüne sahip bir Çumra satılık arsa gayrimenkulü almak istediğiniz karar vermeniz gerekir.