Daikin Kombi 11-64 Arıza Kodu Nedir?

tarafından
571
Daikin Kombi  11-64 Arıza Kodu Nedir?

Kombi arıza kodları çeşitli kısa kodlar ile meydana çıkmaktadır. Cihazınızda Daikin Kombi 11-64 Arıza Kodu cihaz per formansınızı düşürecek hatta çoğu zaman çalışmasına engel olacaktır.

Daikin Kombi 11-64 Arıza Kodu görmenize rağmen herhangi bir müdahalede bulunmuyorsanız Daikin kombi arızası ile cihazınıza ciddi zararlar vermeniz mümkün olma ihtimali yüksektir. Bu nedenle yazımızın devamında yer alan sizlere Daikin arıza kodları hakkında sağlam bilgiler vereceğiz.

Daikin Kombi 11-64 Arıza Kodu

Kombi 11-64 Arıza Kodu gösterge panelinde göründüğünde Daikin teknik servisi sorun hakkında ve çözümü ile ilgili

Alev oluşmama sorunu olduğunu ifade eden arıza uyarı bildirim kodudur. Arızanın gierilmesi için ilk yapmanız gereken gaz kontrolüdür. Gaz vanaları eğer kapalı ise açmalısınız. Gaz vanaları açık durumda ise kombiyi birkaç kez resetlemeniz gerekir. Bu yaptıklarınız sonrası eğer arıza devam ediyorsa elektrotlar, anakart, gaz valfi gibi parçalarda sorun olabilir. Arızanın kesin tespiti ve çözümü için servisi çağırmalısınız.

bilgi ve öneride bulunmaktadır. Bu bağlamda doğru hareket etmeniz Daikin kombi bakım masraflarınızı en aza indirgeme de yardımcı olacaktır

Daikin Kombi 13-64 Arıza Kodu

Kombi 11-64 Arıza Kodu çözümü umarız sizin için oldukça kolay olmuştur. Peki, Daikin Kombi 13-64 Arıza Kodu ile ilgili teknik servis kombi arıza kodları açıklamasına göre:

Teknik servisten iletilen bilgi bu hatanın

Fan hızı sorunu söz konusudur. Arızanın çözümü için kombi cihazına birkaç kez reset atmanız gerekir. Arıza devam ediyorsa bu durumda sadece fanda değil ayrıca anakartta da bir arıza olabilir. Cihazı yerinde görüp kontrol etmesi için kombi servisini aramalısınız.

anlamına geldiğini belirtmektedir.

Daikin Kombi 16-64 Arıza Kodu

Daikin Kombi 13-64 Arıza Kodu  sebebi hakkında sizlere kısaca bilgiler vermeye çalıştık. Peki, Daikin Kombi 16-64 Arıza Kodu ne demek bilmiyorsanız biz sizin için araştırdık ve üreticilerin sorun hakkında yaptıkları açıklamayı buraya ekledik.

Teknik servisten bu hatanın

Baca gazı sıcaklığının yüksek olduğunu ifade eden arıza uyarı bildirim kodudur. Arızanın giderilmesi için kombi cihazı birkaç kez resetlenmelidir. Ancak işlem arıza için çözüm sağlamıyorsa kombi servisini aramanız gerekir.

anlamına geldiğini söylemektedir.

Daikin Kombi 1J- 64 Arıza Kodu

Daikin Kombi 16-64 Arıza Kodu ne demek hususunda verdiğimiz bilgiler umarım yeterli olmuştur. Peki, Daikin Kombi 1J- 64 Arıza Kodu hakkında çözüm önerilerine göre:

Kombi kullanım kılavuzu belirtilen hatanın

Merkezi ısıtma suyu yüksek sıcaklık sorunu anlamına gelir. Bu arıza kalorifer sıcaklığı yüksek algılandığında gerçekleşir. İlk olarak petek vanalarını kontrol etmelisiniz. Vanalar tam açık değil, kısık durumdaysa vanaları tamamen açmalı, sistem basıncı 1 bar altındaysa su basma işlemi uygulanmalı ve basıncı 1,5 bara kadar çıkarmalısınız. Daha sonra kombi cihazını resetlemelisiniz. Fakat bütün bu uygulamalara rağmen arıza için çözüm sağlanmıyorsa kombi servisini aramalısınız.

olduğunu ifade eder.

Daikin Kombi 80- 01 ve 81- 01 Arıza Kodu

Daikin Daikin Kombi 1J- 64 Arıza Kodu nedir sorusuna verdiğimiz yanıttan sonra bir başka arıza kou ile ilgili detaylara girmek istiyoruz. Daikin Kombi 80- 01 ve 81- 01 Arıza Kodu nedir, ne yapılması gerekiyor hemen burada belirtelim…

Kombi kullanım kılavuzunda

Gidiş sıcaklık sensör arızası söz konusu olduğunu belirtir. Kalorifer gidiş NTC sensöründe arıza, sensör bağlantılarında kısa devre ya da kopma, borularda nem, anakart problemleri bu sorunda karşımıza çıkar. Arızanın teşhis edilerek çözümlenmesi açısından servis yardımı almanız gerekir.

ifadeleri yer almaktadır.

Kombi 11-64 Arıza Kodu, Daikin Kombi 13-64 Arıza Kodu, Daikin Kombi 16-64 Arıza Kodu, Daikin Kombi 1J- 64 Arıza Kodu ve Daikin Kombi 80- 01 ve 81- 01 Arıza Kodu sorularının yanıtını yazı içerisinde bulduğunuza inanıyoruz.