Daikin Kombi 1J- 64 Arıza Kodu Nedir?

tarafından
709
Daikin Kombi  1J- 64 Arıza Kodu Nedir?

Kombi arıza kodları nelerdir bildiğinizde sorunu öncelikle kendiniz hemen çözebilirsiniz. Daikin Kombi 1J- 64 Arıza Kodu ne demek biliyor musunuz? Çeşitli sebeplere bağlı olarak Daikin kombi arıza kodları ortaya çıkabilmektedir. Bu nedenle önceliğiniz kombi bakımı yaptırmak olmalıdır.

Daikin Kombi 1J- 64 Arıza Kodu nedir, sorun nasıl çözülür, teknik servis çağırmam gerekli mi soruları ile kafanızı meşgül etmenize artık gerek kalmadı. Bu yazımızda sizlere Daikin arıza kodları hakkında sağlam bilgiler vereceğiz.

Daikin Kombi 1J- 64 Arıza Kodu

Kombi 1J- 64 Arıza Kodu gösterge panelinde göründüğünde Daikin teknik servisi sorun hakkında ve çözümü ile ilgili

Merkezi ısıtma suyu yüksek sıcaklık sorunu anlamına gelir. Bu arıza kalorifer sıcaklığı yüksek algılandığında gerçekleşir. İlk olarak petek vanalarını kontrol etmelisiniz. Vanalar tam açık değil, kısık durumdaysa vanaları tamamen açmalı, sistem basıncı 1 bar altındaysa su basma işlemi uygulanmalı ve basıncı 1,5 bara kadar çıkarmalısınız. Daha sonra kombi cihazını resetlemelisiniz. Fakat bütün bu uygulamalara rağmen arıza için çözüm sağlanmıyorsa kombi servisini aramalısınız.

şeklinde olmaktadır. Bu açıklama baz alınarak gerekli müdahaleyi kısa sürede yapmanız faydanıza olacaktır.

Daikin Kombi 80- 01 ve 81- 01 Arıza Kodu

Kombi 1J- 64 Arıza Kodu ne demek hususunda verdiğimiz bilgiler umarım yeterli olmuştur. Peki, Daikin Kombi 80- 01 ve 81- 01 Arıza Kodu ne anlama geliyor öğrenmek ister misiniz? O halde yazımızı okumaya ve diğer kombi arıza kodları hakkında bilgi almaya devam edebilirsiniz. Daikin kombi klavuzumuz diyor ki:

Teknik servisten iletilen bilgi bu hatanın

Gidiş sıcaklık sensör arızası söz konusu olduğunu belirtir. Kalorifer gidiş NTC sensöründe arıza, sensör bağlantılarında kısa devre ya da kopma, borularda nem, anakart problemleri bu sorunda karşımıza çıkar. Arızanın teşhis edilerek çözümlenmesi açısından servis yardımı almanız gerekir.

anlamına geldiğini belirtmektedir.

Daikin Kombi 8H- 67 ve 8H- 68 Arıza Kodu

Daikin Kombi 80- 01 ve 81- 01 Arıza Kodu  ne anlama geldiğini kısaca öğrendik. Peki, Daikin Kombi 8H- 67 ve 8H- 68 Arıza Kodu ile ilgili teknik servis kombi arıza kodları açıklamasına göre:

Teknik servisten bu hatanın

Gidiş suyu sıcaklık sensörü takılma sorunu olduğunu belirtir. Arızanın giderilmesi için cihazı resetlemelisiniz. Çözüm sağlamak için resetleme işlemini birkaç kez tekrarlayabilrisniz. Hala çözüm sağlayamıyorsanız kombi servisinden destek alamanız gerekir.

anlamına geldiğini söylemektedir.

Daikin Kombi E1- 64 Arıza Kodu

Daikin Kombi 8H- 67 ve 8H- 68 Arıza Kodu gösteriyor bunu nasıl çözebilirim sorununuzu ortadan kaldırdıktan sonra bir başka arıza kodu hakkında bilgi verelim. Daikin Kombi E1- 64 Arıza Kodu ne demek bilmiyorsanız biz sizin için araştırdık ve üreticilerin sorun hakkında yaptıkları açıklamayı buraya ekledik.

Kombi kullanım kılavuzu belirtilen hatanın

Yanlış alev sinyali anlamına gelir. Arızanın çözümü için cihaza reset atmanız gerekir. Bunu birkaç kez tekrarlayanilirsiniz. Fakat arıza hala devam ediyorsa kombi servisini aramanız gerekir.

olduğunu ifade eder.

Daikin Kombi E1- 69 Arıza Kodu

Daikin Daikin Kombi E1- 64 Arıza Kodu çözümü umarız sizin için oldukça kolay olmuştur. Peki, Daikin Kombi E1- 69 Arıza Kodu hakkında çözüm önerilerine göre:

Kombi kullanım kılavuzunda

EEPROM bağlantı sorunu olduğunu gösterir. Kombiye kart bağlantısı yapıldıysa eğer, kart kombiye uygun olmayabilir ya da bağlantıları tam yapılamamış olabilir. Yeniden kontrol edilmelidir. Kombiye bu şekilde müdahale olmadıysa eğer anakart arızası olabilir. Servis desteği almalısınız.

ifadeleri yer almaktadır.

Kombi 1J- 64 Arıza Kodu, Daikin Kombi 80- 01 ve 81- 01 Arıza Kodu, Daikin Kombi 8H- 67 ve 8H- 68 Arıza Kodu, Daikin Kombi E1- 64 Arıza Kodu ve Daikin Kombi E1- 69 Arıza Kodu gibi çeşitli kombi arıza kodları sorgulama hakkında bilgilere yer verdik. Umarız sorununuz ile ilgili tatmin edici bilgilere kavuşabilmişsinizdir.