Daikin Kombi 16-64 Arıza Kodu Nedir?

tarafından
146
Daikin Kombi  16-64 Arıza Kodu Nedir?

Yaz bitiyor ve artık soğuk günler geri geliyor. Cihazlarda sıklıkla karşılaştığımız Daikin Kombi 16-64 Arıza Kodu ekran üstünde belirdiğinde burada yazan bilgiler eşliğinde sorunu çözebilir ya da Daikin teknik servisi çağırabilirsiniz.

Daikin Kombi 16-64 Arıza Kodu ve diğer Daikin kombi arıza kodları hakkında bilgiler yer alan bu yazımız tam size göre! Peki, sizlere Daikin arıza kodları hakkında sağlam bilgiler vereceğiz.

Daikin Kombi 16-64 Arıza Kodu

Kombi 16-64 Arıza Kodu meydana geldiğinde ürün klavuzunda yer alan bilgilere göre

Baca gazı sıcaklığının yüksek olduğunu ifade eden arıza uyarı bildirim kodudur. Arızanın giderilmesi için kombi cihazı birkaç kez resetlenmelidir. Ancak işlem arıza için çözüm sağlamıyorsa kombi servisini aramanız gerekir.

açıklaması yapılmaktadır. Bu sorun basit olabileceği gibi teknik servis müdahalesi gerektirebilecek önemli bir soruna da işaret edebilir.

Daikin Kombi 1J- 64 Arıza Kodu

Kombi 16-64 Arıza Kodu sebebi hakkında sizlere kısaca bilgiler vermeye çalıştık. Peki, Daikin Kombi 1J- 64 Arıza Kodu ne demek bilmiyorsanız biz sizin için araştırdık ve üreticilerin sorun hakkında yaptıkları açıklamayı buraya ekledik.

Teknik servisten iletilen bilgi bu hatanın

Merkezi ısıtma suyu yüksek sıcaklık sorunu anlamına gelir. Bu arıza kalorifer sıcaklığı yüksek algılandığında gerçekleşir. İlk olarak petek vanalarını kontrol etmelisiniz. Vanalar tam açık değil, kısık durumdaysa vanaları tamamen açmalı, sistem basıncı 1 bar altındaysa su basma işlemi uygulanmalı ve basıncı 1,5 bara kadar çıkarmalısınız. Daha sonra kombi cihazını resetlemelisiniz. Fakat bütün bu uygulamalara rağmen arıza için çözüm sağlanmıyorsa kombi servisini aramalısınız.

anlamına geldiğini belirtmektedir.

Daikin Kombi 80- 01 ve 81- 01 Arıza Kodu

Daikin Kombi 1J- 64 Arıza Kodu  nedir sorusuna verdiğimiz yanıttan sonra bir başka arıza kou ile ilgili detaylara girmek istiyoruz. Daikin Kombi 80- 01 ve 81- 01 Arıza Kodu hakkında çözüm önerilerine göre:

Teknik servisten bu hatanın

Gidiş sıcaklık sensör arızası söz konusu olduğunu belirtir. Kalorifer gidiş NTC sensöründe arıza, sensör bağlantılarında kısa devre ya da kopma, borularda nem, anakart problemleri bu sorunda karşımıza çıkar. Arızanın teşhis edilerek çözümlenmesi açısından servis yardımı almanız gerekir.

anlamına geldiğini söylemektedir.

Daikin Kombi 8H- 67 ve 8H- 68 Arıza Kodu

Daikin Kombi 80- 01 ve 81- 01 Arıza Kodu ne anlama geldiğini kısaca öğrendik. Peki, Daikin Kombi 8H- 67 ve 8H- 68 Arıza Kodu nedir, ne yapılması gerekiyor hemen burada belirtelim…

Kombi kullanım kılavuzu belirtilen hatanın

Gidiş suyu sıcaklık sensörü takılma sorunu olduğunu belirtir. Arızanın giderilmesi için cihazı resetlemelisiniz. Çözüm sağlamak için resetleme işlemini birkaç kez tekrarlayabilrisniz. Hala çözüm sağlayamıyorsanız kombi servisinden destek alamanız gerekir.

olduğunu ifade eder.

Daikin Kombi E1- 64 Arıza Kodu

Daikin Daikin Kombi 8H- 67 ve 8H- 68 Arıza Kodu gösteriyor bunu nasıl çözebilirim sorununuzu ortadan kaldırdıktan sonra bir başka arıza kodu hakkında bilgi verelim. Daikin Kombi E1- 64 Arıza Kodu ne anlama geliyor öğrenmek ister misiniz? O halde yazımızı okumaya ve diğer kombi arıza kodları hakkında bilgi almaya devam edebilirsiniz. Daikin kombi klavuzumuz diyor ki:

Kombi kullanım kılavuzunda

Yanlış alev sinyali anlamına gelir. Arızanın çözümü için cihaza reset atmanız gerekir. Bunu birkaç kez tekrarlayanilirsiniz. Fakat arıza hala devam ediyorsa kombi servisini aramanız gerekir.

ifadeleri yer almaktadır.

Kombi 16-64 Arıza Kodu, Daikin Kombi 1J- 64 Arıza Kodu, Daikin Kombi 80- 01 ve 81- 01 Arıza Kodu, Daikin Kombi 8H- 67 ve 8H- 68 Arıza Kodu ve Daikin Kombi E1- 64 Arıza Kodu hakkında detaylı yaptığımız açıklamaların ardından dileriz ki sorununuzu kısa süre içerisinde çözüme kavuşturursunuz.