Daikin Kombi E1-74 Arıza Kodu Nedir?

tarafından
194
Daikin Kombi  E1-74 Arıza Kodu Nedir?

Kombi arıza kodu listesi size çok büyük kolaylık sağlar. Daikin Kombi E1-74 Arıza Kodu ne demek biliyor musunuz? Çeşitli sebeplere bağlı olarak Daikin kombi arıza kodları ortaya çıkabilmektedir. Bu nedenle önceliğiniz kombi bakımı yaptırmak olmalıdır.

Daikin Kombi E1-74 Arıza Kodu nedir, sorun nasıl çözülür, teknik servis çağırmam gerekli mi soruları ile kafanızı meşgül etmenize artık gerek kalmadı. Bu yazımızda sizlere Daikin arıza kodları hakkında sağlam bilgiler vereceğiz.

Daikin Kombi E1-74 Arıza Kodu

Kombi E1-74 Arıza Kodu meydana geldiğinde ürün klavuzunda yer alan bilgilere göre

ADC Arızası söz konusudur. Bu arızada cihaza birkaç kez reset atılmalıdır. Eğer arıza devam ediyorsa kombi servisi çağrılmalıdır.

şeklinde olmaktadır. Bu açıklama baz alınarak gerekli müdahaleyi kısa sürede yapmanız faydanıza olacaktır.

Daikin Kombi H9-01 Arıza Kodu

Kombi E1-74 Arıza Kodu neden olur ve nasıl çözülür anlattıktan sonra biraz da diğer kombi arıza kodu ile ilgili bilgi verelim. Cihazda ortaya çıkan Daikin Kombi H9-01 Arıza Kodu ne anlama geliyor öğrenmek ister misiniz? O halde yazımızı okumaya ve diğer kombi arıza kodları hakkında bilgi almaya devam edebilirsiniz. Daikin kombi klavuzumuz diyor ki:

Teknik servisten iletilen bilgi bu hatanın

Dış hava sensörü arızası olduğunu belirtir. Kombiye dış hava sensörü bağlı ise arızalı olma ihtimali yüksektir. Fakat kombide dış hava sensörü mevcut değilse elektriksel bir sorun olabilir. Anakart ve bağlantılarının kontrol edilmesi gerekir. Bu nedenle de kombi servisini aramanız gerekir.

anlamına geldiğini belirtmektedir.

Daikin Kombi HC- 01 Arıza Kodu

Daikin Kombi H9-01 Arıza Kodu  ne demek hususunda verdiğimiz bilgiler umarım yeterli olmuştur. Peki, Daikin Kombi HC- 01 Arıza Kodu ile ilgili teknik servis kombi arıza kodları açıklamasına göre:

Teknik servisten bu hatanın

Kullanım suyu sensör arızası söz konusudur. Kullanım suyu sıcaklığı çalışma aralığı dışında okunduğu zaman bu arıza gerçekleşir. Bu durumda sıcak su NTC sensörü, sensör bağlantıları, sensör boruları ve anakart kontrolü sağlanmalıdır. Bunun için servis desteği almanız gerekir.

anlamına geldiğini söylemektedir.

Daikin Kombi HJ- 08 Arıza Kodu

Daikin Kombi HC- 01 Arıza Kodu nedir sorusuna verdiğimiz yanıttan sonra bir başka arıza kou ile ilgili detaylara girmek istiyoruz. Daikin Kombi HJ- 08 Arıza Kodu ne demek bilmiyorsanız biz sizin için araştırdık ve üreticilerin sorun hakkında yaptıkları açıklamayı buraya ekledik.

Kombi kullanım kılavuzu belirtilen hatanın

Yüksek basınç sorunu olduğu anlamına gelir. Arızanın giderilmesi için kombiye olması gerekenden fazla su bastıysanız eğer basıncı düşürmek için kombiye en yakın petekten su almalısınız. Fakkat kombi basıncı kendiliğinden yükseldiyse ve siz su aldıkça basınç yükselmeye devam ediyorsa mutlaka servisi aramanız gerekir.

olduğunu ifade eder.

Daikin Kombi HJ- 09 Arıza Kodu

Daikin Daikin Kombi HJ- 08 Arıza Kodu ne anlama geldiğini kısaca öğrendik. Peki, Daikin Kombi HJ- 09 Arıza Kodu hakkında çözüm önerilerine göre:

Kombi kullanım kılavuzunda

Düşük basınç sorunu olduğu anlamına gelir. Sistem basıncı 1 barın altında olduğunda kombi cihazı ekranında bu arıza kodu görülür. Arızanın çözümü için cihaza su basıncı vererk 1,5 bara kadar yükseltmek gerekir.

ifadeleri yer almaktadır.

Kombi E1-74 Arıza Kodu, Daikin Kombi H9-01 Arıza Kodu, Daikin Kombi HC- 01 Arıza Kodu, Daikin Kombi HJ- 08 Arıza Kodu ve Daikin Kombi HJ- 09 Arıza Kodu gibi çeşitli kombi arıza kodları sorgulama hakkında bilgilere yer verdik. Umarız sorununuz ile ilgili tatmin edici bilgilere kavuşabilmişsinizdir.