Daikin Kombi H9-01 Arıza Kodu Nedir?

tarafından
131
Daikin Kombi  H9-01 Arıza Kodu Nedir?

Yaz bitiyor ve artık soğuk günler geri geliyor. Cihazlarda sıklıkla karşılaştığımız Daikin Kombi H9-01 Arıza Kodu sebebi için teknik servis tarafından sunulan bazı seçenek ya da öneriler mevcuttur. Tüm bu önerileri yazımızın içerisinde açık bir şekilde bulabileceğinize emin olabilirsiniz.

Daikin Kombi H9-01 Arıza Kodu ne demek, sorunu nasıl çözmem gerekiyor, mutlaka servis çağırmam gerekiyor mu soruları arasında bocalamaya başladıysanız yazımızı okumaya devam etmenizi tavsiye ediyoruz. Çünkü sizlere Daikin arıza kodları hakkında sağlam bilgiler vereceğiz.

Daikin Kombi H9-01 Arıza Kodu

Kombi H9-01 Arıza Kodu gösterge panelinde göründüğünde Daikin teknik servisi sorun hakkında ve çözümü ile ilgili

Dış hava sensörü arızası olduğunu belirtir. Kombiye dış hava sensörü bağlı ise arızalı olma ihtimali yüksektir. Fakat kombide dış hava sensörü mevcut değilse elektriksel bir sorun olabilir. Anakart ve bağlantılarının kontrol edilmesi gerekir. Bu nedenle de kombi servisini aramanız gerekir.

şeklinde sebebi ve çözümü bildirilmektedir. Bu kapsamda en doğru müdahaleyi yapmanız ya da Daikin kombi teknik servis iletişim hattından ulaşarak randevu almanız gerekebilir.

Daikin Kombi HC- 01 Arıza Kodu

Kombi H9-01 Arıza Kodu sebebi hakkında sizlere kısaca bilgiler vermeye çalıştık. Peki, Daikin Kombi HC- 01 Arıza Kodu hakkında çözüm önerilerine göre:

Teknik servisten iletilen bilgi bu hatanın

Kullanım suyu sensör arızası söz konusudur. Kullanım suyu sıcaklığı çalışma aralığı dışında okunduğu zaman bu arıza gerçekleşir. Bu durumda sıcak su NTC sensörü, sensör bağlantıları, sensör boruları ve anakart kontrolü sağlanmalıdır. Bunun için servis desteği almanız gerekir.

anlamına geldiğini belirtmektedir.

Daikin Kombi HJ- 08 Arıza Kodu

Daikin Kombi HC- 01 Arıza Kodu  nedir sorusuna verdiğimiz yanıttan sonra bir başka arıza kou ile ilgili detaylara girmek istiyoruz. Daikin Kombi HJ- 08 Arıza Kodu nedir, ne yapılması gerekiyor hemen burada belirtelim…

Teknik servisten bu hatanın

Yüksek basınç sorunu olduğu anlamına gelir. Arızanın giderilmesi için kombiye olması gerekenden fazla su bastıysanız eğer basıncı düşürmek için kombiye en yakın petekten su almalısınız. Fakkat kombi basıncı kendiliğinden yükseldiyse ve siz su aldıkça basınç yükselmeye devam ediyorsa mutlaka servisi aramanız gerekir.

anlamına geldiğini söylemektedir.

Daikin Kombi HJ- 09 Arıza Kodu

Daikin Kombi HJ- 08 Arıza Kodu ne anlama geldiğini kısaca öğrendik. Peki, Daikin Kombi HJ- 09 Arıza Kodu ne anlama geliyor öğrenmek ister misiniz? O halde yazımızı okumaya ve diğer kombi arıza kodları hakkında bilgi almaya devam edebilirsiniz. Daikin kombi klavuzumuz diyor ki:

Kombi kullanım kılavuzu belirtilen hatanın

Düşük basınç sorunu olduğu anlamına gelir. Sistem basıncı 1 barın altında olduğunda kombi cihazı ekranında bu arıza kodu görülür. Arızanın çözümü için cihaza su basıncı vererk 1,5 bara kadar yükseltmek gerekir.

olduğunu ifade eder.

Daikin Kombi HJ-10 Arıza Kodu

Daikin Daikin Kombi HJ- 09 Arıza Kodu gösteriyor bunu nasıl çözebilirim sorununuzu ortadan kaldırdıktan sonra bir başka arıza kodu hakkında bilgi verelim. Daikin Kombi HJ-10 Arıza Kodu ile ilgili teknik servis kombi arıza kodları açıklamasına göre:

Kombi kullanım kılavuzunda

Su basınç sensörü arızası olduğunu belirtir. Komi cihazı bu durumda bazen çalışır bazen çalışmaz. Basınç tam olarak ölçülemediği için ekranda arıza kodu belirir. Cihaza yapabileceğiniz bir müdahale olmadığı için servis çağırmanız gerekir.

ifadeleri yer almaktadır.

Kombi H9-01 Arıza Kodu, Daikin Kombi HC- 01 Arıza Kodu, Daikin Kombi HJ- 08 Arıza Kodu, Daikin Kombi HJ- 09 Arıza Kodu ve Daikin Kombi HJ-10 Arıza Kodu sorgulama hakkında bilgiler verdik.