Daikin Kombi HC- 01 Arıza Kodu Nedir?

tarafından
147
Daikin Kombi  HC- 01 Arıza Kodu Nedir?

Kombi arıza kodları nelerdir bildiğinizde sorunu öncelikle kendiniz hemen çözebilirsiniz. Daikin Kombi HC- 01 Arıza Kodu cihaz per formansınızı düşürecek hatta çoğu zaman çalışmasına engel olacaktır.

Daikin Kombi HC- 01 Arıza Kodu görmenize rağmen herhangi bir müdahalede bulunmuyorsanız Daikin kombi arızası ile cihazınıza ciddi zararlar vermeniz mümkün olma ihtimali yüksektir. Bu nedenle yazımızın devamında yer alan sizlere Daikin arıza kodları hakkında sağlam bilgiler vereceğiz.

Daikin Kombi HC- 01 Arıza Kodu

Kombi HC- 01 Arıza Kodu için teknik servis tarafından yapılan açıklama

Kullanım suyu sensör arızası söz konusudur. Kullanım suyu sıcaklığı çalışma aralığı dışında okunduğu zaman bu arıza gerçekleşir. Bu durumda sıcak su NTC sensörü, sensör bağlantıları, sensör boruları ve anakart kontrolü sağlanmalıdır. Bunun için servis desteği almanız gerekir.

bilgi ve öneride bulunmaktadır. Bu bağlamda doğru hareket etmeniz Daikin kombi bakım masraflarınızı en aza indirgeme de yardımcı olacaktır

Daikin Kombi HJ- 08 Arıza Kodu

Kombi HC- 01 Arıza Kodu ne demek hususunda verdiğimiz bilgiler umarım yeterli olmuştur. Peki, Daikin Kombi HJ- 08 Arıza Kodu ile ilgili teknik servis kombi arıza kodları açıklamasına göre:

Teknik servisten iletilen bilgi bu hatanın

Yüksek basınç sorunu olduğu anlamına gelir. Arızanın giderilmesi için kombiye olması gerekenden fazla su bastıysanız eğer basıncı düşürmek için kombiye en yakın petekten su almalısınız. Fakkat kombi basıncı kendiliğinden yükseldiyse ve siz su aldıkça basınç yükselmeye devam ediyorsa mutlaka servisi aramanız gerekir.

anlamına geldiğini belirtmektedir.

Daikin Kombi HJ- 09 Arıza Kodu

Daikin Kombi HJ- 08 Arıza Kodu  ne anlama geldiğini kısaca öğrendik. Peki, Daikin Kombi HJ- 09 Arıza Kodu ne demek bilmiyorsanız biz sizin için araştırdık ve üreticilerin sorun hakkında yaptıkları açıklamayı buraya ekledik.

Teknik servisten bu hatanın

Düşük basınç sorunu olduğu anlamına gelir. Sistem basıncı 1 barın altında olduğunda kombi cihazı ekranında bu arıza kodu görülür. Arızanın çözümü için cihaza su basıncı vererk 1,5 bara kadar yükseltmek gerekir.

anlamına geldiğini söylemektedir.

Daikin Kombi HJ-10 Arıza Kodu

Daikin Kombi HJ- 09 Arıza Kodu gösteriyor bunu nasıl çözebilirim sorununuzu ortadan kaldırdıktan sonra bir başka arıza kodu hakkında bilgi verelim. Daikin Kombi HJ-10 Arıza Kodu hakkında çözüm önerilerine göre:

Kombi kullanım kılavuzu belirtilen hatanın

Su basınç sensörü arızası olduğunu belirtir. Komi cihazı bu durumda bazen çalışır bazen çalışmaz. Basınç tam olarak ölçülemediği için ekranda arıza kodu belirir. Cihaza yapabileceğiniz bir müdahale olmadığı için servis çağırmanız gerekir.

olduğunu ifade eder.

Daikin Kombi J6- 01 Arıza Kodu

Daikin Daikin Kombi HJ-10 Arıza Kodu çözümü umarız sizin için oldukça kolay olmuştur. Peki, Daikin Kombi J6- 01 Arıza Kodu nedir, ne yapılması gerekiyor hemen burada belirtelim…

Kombi kullanım kılavuzunda

Gidiş suyu sıcaklığının yüksek olduğu anlamındadır. Bu durumda arızanın çözümü için ilk olarak kalorifer vanalarına bakmalı, vanalar kapalı veya kısık olmamalıdır. Kapalı veya kısıksa mutlaka vanaları açmalısınız. Daha sonra sistem basıncına bakmalı ve basınç 1 barın altındaysa su basmalı ve basıncı 1,5 bara çıkarmalısınız. Kombi cihazını birkaç kez kapatıp açın. Bu işlemlerde sonra hala çözüm sağlayamıyorsanız kombi servisini aramanız gerekir.

ifadeleri yer almaktadır.

Kombi HC- 01 Arıza Kodu, Daikin Kombi HJ- 08 Arıza Kodu, Daikin Kombi HJ- 09 Arıza Kodu, Daikin Kombi HJ-10 Arıza Kodu ve Daikin Kombi J6- 01 Arıza Kodu sorularının yanıtını yazı içerisinde bulduğunuza inanıyoruz.